ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kosiniak-Kamysz o szczycie UE: nie można pogratulować premierowi, nie osiągnął sukcesu
13.12.2019r. 10:17

Nie można pogratulować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu efektów negocjacji klimatycznych, nie osiągnął on sukcesu, nie wywalczył celów ważnych dla Polski i nie podpisuje się pod ochroną środowiska - podkreślił w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przywódcy unijni porozumieli się na szczycie w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r., ale Polska nie była w stanie zadeklarować woli wdrożenia tego celu. "Polska uzyskała zwolnienie z zasady stosowania polityki neutralności klimatycznej już w roku 2050, zgodnie ze swoimi celami" - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Kosiniak-Kamysz pytany w programie Tłit WP o efekt negocjacji premiera podczas szczytu UE ocenił, że "Polska powinna wnieść swoje uwagi, ale na finale włączyć się w proces, który poprawi środowisko". "Dzisiaj nie można pogratulować premierowi, bo nie osiągnął sukcesu. Nie wywalczył celów ważnych dla Polski i nie podpisuje się pod ochroną środowiska, stoi w zawieszeniu, w rozkroku, długo tak nie wytrzyma. Nie chciałbym, aby zapanował optymizm, że podpisuje się jakiś dokument w Brukseli i on od razu zmieni nasze środowisko" - zaznaczył polityk.

Prezes PSL był też pytany o pogłoski, że w wyborach prezydenckich jego kandydaturę poprze b. premier Donald Tusk. Według niego Donaldowi Tuskowi zapewne bliżej jest do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jednocześnie dodał, że posiada przewagę nad obecnym prezydentem Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską, polegającą na tym, że "nie ma nad nim prezesa. "Nie musze czekać, aż mnie namaści któryś lider. Mam tę samodzielność i to jest diametralna różnica. Prezydent powinien posiadać siłę samodzielności" - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jedyną kwestią, którą powinien się kierować prezydent jest wola narodu, a nie wola prezesa partii.
Pytany o wypowiedzi Andrzeja Dudy ws. sędziów, ocenił, że "to jest wojna ze środowiskiem sędziowskim, którą pan prezydent prowadzi w bardzo głośny sposób".

"To jest może krzyk jego sumienia z tym co wydarzyło się w wymiarze sprawiedliwości. Bo to dla prawnika, doktora nauk prawnych, myślę, że jest gigantycznym wyrzutem sumienia. Jego błędne decyzje w podpisywaniu ustaw o Sądzie Najwyższym, jego złe propozycje dotyczące zmian w wymiarze sprawiedliwości, podpisywanie się pod prawie wszystkim, co zaproponuje partia rządząca. (...) Myślę, że ten krzyk jest wyrazem bezsilności i chęci zagłuszenia wyrzutów sumienia, ponieważ wie, że doprowadzono niedobrze funkcjonujący wymiar sprawiedliwości do jeszcze gorszego" - podkreślił prezes PSL.

Kosiniak Kamysz przyznał, że reforma wymiaru sprawiedliwości była konieczna. "Diagnoza była dobrze postawiona, ale sposób leczenia był zabójczy" - zaznaczył jednocześnie. Dodał, że prezydent Duda miał okazję być strażnikiem konstytucji i budującym dobre obyczaje w procesie legislacyjnym, jednak tego nie zrobił. "To jest zestawienie, które będziemy też pokazywać w kampanii" - zapowiedział.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Lutek 15.12.2019r. 23:57
A ja myślę inaczej niż pan Kosiniak-Kamysz. Słowo przeciw słowy. Argumentacja ze strony szefa najbardziej skundlonej partii w sejmie ( z każdym - byle u władzy ) jest żadna. To jedynie negacja i ślepy atak. W którym najważniejsze jest to by przyłożyć. Nie ważne nawet komu. To jest totalnie chore panie Kosinak-Kamysz.
PS. Może by tak wcześniej pomyśleć co można samemu zrobić więcej niż ktoś ? By np. powstała z tego działania synergia,kumulacja, efekt pozytywnego dla nas wszystkich domina który będzie bardziej pożyteczny niż ten jad i plucie ?!? Ale to już najwyraźniej przerasta tzw. totalną opozycję. Żałosne... A najgorsze, że zero twórcze !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE