ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Moody's zmienił perspektywę ratingu dla Orlenu
13.12.2019r. 18:41

Moody's utrzymał rating PKN Orlen na poziomie Baa2, ale perspektywa ratingu została zmieniona ze stabilnej na negatywną - podała agencja Moody's w komunikacie.

Perspektywa ratingu została zmieniona w związku z planami nabycia 100 proc. akcji Energi za około 2,9 mld zł i procesu nabycia Lotosu, którego kapitalizacja wynosi około 16 miliardów złotych.

Jednocześnie PKN jest zaangażowany w znaczne inwestycje w działalność petrochemiczną i planuje zwiększyć ekspozycję na segment wytwarzanie energii i OZE.
Ponadto, dopóki nie będzie większej jasności co do kierunku strategicznego PKN ORLEN, Moody's dostrzega ryzyko dodatkowych przejęć finansowanych długiem, które bardziej osłabią profil finansowy koncernu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE