ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wielka radość na dwóch kółkach - finał akcji przekazywania rowerów dla dzieci
14.12.2019r. 11:23

Wycieczki rowerowe oraz zajęcia poprawiające koordynację ruchu, a także przygotowujące do uzyskania karty rowerowej - tak najczęściej wykorzystywane są jednoślady, które TAURON i Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" przekazały dotychczas placówkom wychowawczym i edukacyjnych z Katowic. W piątek, 13 grudnia, przekazanych zostało ostatnich 17 sztuk. W sumie, od sierpnia do różnych organizacji opiekuńczych trafiło 76 rowerów i hulajnóg.

"Wykorzystujemy rowery i hulajnogi bardzo intensywnie. Najczęściej dzieci jeżdżą na nich na wycieczki po mieście i okolicach, mamy tu w pobliżu park i tam często bywamy. Rowery wykorzystujemy także podczas zajęć na boisku, których celem jest rozładowanie napięcia, bo bywa, że dzieci przychodzą do nas ze szkoły czy z domu mocno rozdrażnione. Mamy też sporo podopiecznych, dla których jazda na rowerze była dotychczas czymś nieosiągalnym, tutaj uczą się tej umiejętności i daje im to dużą frajdę. Rowery znakomicie sprawdzają się również do ćwiczeń koordynacji ruchowo-wzrokowej u dzieci" - powiedziała Daria Mejsner, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. W sierpniu część rowerów i hulajnóg trafiła właśnie do tej organizacji.

TAURON wraz z Fundacją "Wielka radość na małych kółkach" zorganizowali akcję zbierania używanych rowerów w połowie bieżącego roku. Zebrane wśród pracowników Grupy, a także od wielu innych darczyńców pojazdy zostały naprawione i odświeżone przez pracowników Fundacji, którzy nadali im nowy, atrakcyjny wygląd."Darczyńcy stanęli na wysokim poziomie - wiele rowerów było praktycznie nowych. Niezależnie od stanu, wszystkie przeszły gruntowny przegląd. Niektóre rozstały rozkręcone do najmniejszej śrubki, wymieniliśmy im zużyte części, pojazdy zostały wymyte i odświeżone, a także upiększone. Cała akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, do tej pory dzwonią do mnie osoby, które chciałyby przekazać rower dzieciakom" - powiedział Dominik Kowalik, prezes Fundacji "Wielka radość na małych kółkach".

"Bardzo nas cieszy, że sprawiliśmy dzieciom tyle radości, a jeszcze bardziej, że ta akcja połączyła dobroczynność z ekologią. Rowery, które w jednych rodzinach nie były już potrzebne, trafiły tam, gdzie jeszcze będą długo wykorzystywane" - powiedział rzecznik TAURONA, Łukasz Zimnoch.
Fundacja "Wielka radość na małych kółkach" jest młodą organizacją pozarządową, która swoje działania kieruje do dzieci i młodzieży. Od początku skupia się na pomocy podopiecznym MOPR oraz wychowankom domów dziecka. Fundacja zbiera nieużywane rowery, remontuje je i przekazuje dzieciom z niezamożnych rodzin i domów dziecka.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE