ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Śląskie. Awaria zasilania w kopalni Mysłowice-Wesoła
14.12.2019r. 16:00

Awaria rozdzielni wstrzymała wydobycie w należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Mysłowice-Wesoła - przekazał PAP w sobotę rzecznik spółki Tomasz Głogowski. Nie było zagrożenia dla ludzi; wentylacja i pompownia pracują na zasilaniu awaryjnym.

Jak zaznaczył rzecznik, kopalnia pracuje nad usunięciem awarii. "Na nogi postawione są wszystkie służby" - zaakcentował Głogowski.

W następstwie zdarzenia początkowo wstrzymano zjazdy pracowników pod ziemię i pracę kopalni w ogóle. "Wentylacja funkcjonowała i funkcjonuje, nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi" - zaznaczył rzecznik.

W sobotę po południu Głogowski poinformował PAP, że przywrócono możliwość zjazdów pracowników, bo normalnie pracują wentylacja i pompownia - na zasilaniu awaryjnym. "Na razie nie pracują maszyny wydobywcze, ale górnicy zjeżdżają na dół" - wskazał. Zaznaczył, że także transport ludzi odbywa się na zasilaniu awaryjnym.
Rzecznik PGG zasygnalizował ponadto, że kopalnia spodziewa się, iż awarię uda się usunąć jeszcze w weekend.

Jak wynika z informacji PGG, początki zorganizowanego górnictwa na terenie dawnej kopalni Mysłowice sięgają 1837 r., a na terenie kopalni Wesoła - 1914 r. Pod nazwą Mysłowice kopalnia działała od 1951 r., a w 1952 r. uruchomiono kopalnię Wesoła.

W 1993 r. kopalnie Mysłowice oraz Wesoła weszły w skład 11 zakładów tworzących Katowicki Holding Węglowy. Z początkiem 2007 r. nastąpiło ich połączenie. W połowie 2015 r. część ruchu Mysłowice została przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Od kwietnia kopalnia Mysłowice-Wesoła weszła w skład utworzonej wówczas Polskiej Grupy Górniczej (PGG).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE