ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ustawa o działach administracji może zostać przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020
14.12.2019r. 17:34

Projekt ustawy o działach administracji jest gotowy i zostanie przesłany do Sejmu w grudniu - poinformował PAP wicepremier Jacek Sasin. Ustawa mogłaby zostać przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020 roku, wtedy też kwestie energii trafią do Ministerstwa Klimatu.

"Projekt ustawy o działach administracji jest gotowy. Myślę, że jeszcze w grudniu, na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zostanie zaprezentowany. Potem już wszystko będzie zależało od tempa prac legislacyjnych w Sejmie i Senacie, a także u prezydenta" - powiedział PAP wicepremier Sasin.

Jego zdaniem, ustawa może być przyjęta na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

"Chcielibyśmy, żeby ta ustawa została przyjęta jak najszybciej, gdyż chociażby z punktu widzenia mojego resortu jest to ustawa kluczowa, pozwalająca mi zarządzać działem aktywa państwowe" - powiedział wicepremier, który jednocześnie jest szefem Ministerstwa Aktywów Państwowych.

"W tej chwili działam w oparciu o rozporządzenie Prezesa RM przekazującym mi nadzór nad większością spółek Skarbu Państwa. Ale jest całe otoczenie prawne, chociażby ustawa o mieniu państwowym, która wymaga bardzo głębokich zmian w związku z utworzeniem MAP" - dodał.
Wszystkie zmiany będą procedowane w pakiecie z ustawą o działach administracji.

Wicepremier poinformował, że skład kierownictwa Ministerstwa Aktywów Państwowych jest już skompletowany. W jego skład, oprócz ministra, wchodzi ośmiu wiceministrów.

"On jest teraz nawet szerszy niż będzie docelowo, ponieważ przejściowo, właśnie z powodu braku ustawy o działach administracji, zarządzam działem energia, który będzie domeną Ministerstwa Klimatu" - powiedział.

"W związku z tym dwaj wiceministrowie odejdą wraz z działem energia do nowego resortu" - dodał Jacek Sasin.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE