ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bloomberg analizuje przyszłość porozumienia naftowego
16.12.2019r. 07:55

Według agencji Bloomberg przedłużenie porozumienia naftowego do końca 2020 roku i podniesienie cięć do 1,7 mln baryłek nie zmieni wiele na rynku ropy, a państwa odpowiedzialne za cięcia mogą się z nich nie wywiązać.

Wcześniejszy układ zakładał redukcję o 1,2 mln baryłek do marca 2020 roku. Jeszcze wcześniejsze zakładało redukcję o 1,8 mln baryłek (w 2018 roku). Nowy cel redukcji wydobycia w Arabii Saudyjskiej jest zaledwie o 5000 baryłek niższy od średniej wydobycia z ostatnich dziewięciu miesięcy. Oznacza to, że ciężar nowych cięć spada na pozostałych udziałowców porozumienia naftowego. Ponadto, Angola planuje zwiększać, a nie zmniejszać wydobycie.

Realne cięcia mogą zatem wynieść około 385 tysięcy baryłek dziennie pod warunkiem, że Irak i Nigeria wywiążą się z własnych ograniczeń. W 2019 roku im się to nie udało. Irak zmaga się z niepokojami społecznymi i naciskiem na zwiększenie wydobycia w celu podniesienia przychodów budżetowych, a Nigeria zabiega o nową klasyfikację złóż pozwalającą jej wydobywać więcej bez zrywania układu. Rosjanie zdołali wynegocjować podobną zmianę, dzięki czemu mogą słać na rynek o 40 tysięcy baryłek więcej.
Arabia Saudyjska może utrzymywać porozumienie do czasu ogłoszenia oferty publicznej Saudi Aramco, bo cena baryłki będzie miała wpływ na jej wycenę. Potem jednak może dojść do rozluźnienia porozumienia naftowego lub wręcz jego zakończenia.
Bloomberg , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE