ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa w USA tanieje
16.12.2019r. 08:14

Ropa w USA tanieje. Na rynkach przygasa optymizm związany uzgodnieniem umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na styczeń na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,90 USD, po zniżce ceny o 0,28 proc.

Ropa Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 65,07 USD za baryłkę, niżej o 0,23 proc.

W piątek chińskie władze ogłosiły, że urzędnicy z ChRL i USA uzgodnili tekst pierwszego etapu porozumienia handlowego, w którym przewidziano m.in. wycofywanie ceł i zwiększenie ochrony praw własności intelektualnej.

Umowa nie została jeszcze podpisana i ma to nastąpić na początku stycznia, a potem dopiero warunki porozumienia zostaną podane do publicznej wiadomości.
Na razie inwestorzy wolą być ostrożni ze względu na ograniczony zakres i brak szczegółów amerykańsko-chińskiego porozumienia.

"Brak szczegółowych informacji na temat umowy handlowej może w tym tygodniu wywierać presję na ceny ropy na rynkach paliw" - ocenia Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA zyskała 89 centów do 60,07 USD za baryłkę, najwyżej od 16 IX.

W ubiegłym tygodniu surowiec na NYMEX zyskał 1,5 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Metanowiec 16.12.2019r. 09:38
A ja już widzę, że drożeje...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE