ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea rozważa wyjście na rynki sąsiednie
16.12.2019r. 12:54

Grupa Enea rozważa wyjście na rynki sąsiednie w ramach segmentu obrotu. Zagranicznych rynków zbytu szukać ma też Bogdanka - poinformował prezes Mirosław Kowalik.

"W segmencie obrotu chcemy zwiększyć sprzedaż na rynku polskim, ale nie tylko na krajowym rynku będziemy się koncentrować. Mamy w zamiarze mapowanie rynków sąsiednich" - powiedział Kowalik na konferencji.

Dodał, że rozważana ekspansja miałaby się odbywać "krok po kroku, racjonalnie, w sposób zrównoważony".

Nowa strategia grupy Enea zakłada, że jej udział w rynku krajowym sprzedaży energii elektrycznej wyniesie 14 proc. w 2025 roku oraz 15 proc. w 2030 roku wobec 13,5 proc. dotychczas.

Prezes poinformował też, że w segmencie wydobycia grupa chce zwiększać udziały w rynku. Strategia przewiduje wzrost udziału w rynku sprzedaży węgla do energetyki zawodowej do 25 proc. w 2025 roku oraz do 30 proc. w 2030 roku wobec 24,7 proc. w 2018 r.
"Bogdanka musi szukać efektywności i rynków zbytu, by była postrzegana nie tylko jako gracz krajowy, ale i gracz na rynkach międzynarodowych" - powiedział.

Enea podała w strategii, że udział wydatków na działania innowacyjne i badawczo-rozwojowe w grupie w 2030 r. będzie stanowił 2 proc. budżetu inwestycyjnego. Grupa chce być aktywna w segmencie sprzedaży usług operatorskich, w tym dla mikrosieci, rozwoju mikro- i makroklastrów energetycznych, elektromobilności czy instalacji prosumenckich.

EBITDA z nowych linii biznesowych w 2030 r. szacowana jest na 360 mln zł i będzie to 7-12 proc. EBITDA grupy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE