ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zostało kilka dni na złożenie wniosku o dopłatę do paneli fotowoltaicznych
16.12.2019r. 13:23

Z miliarda złotych, które rząd przeznaczył na dofinansowanie prywatnych instalacji fotowoltaicznych, wypłacono od września 65 milionów zł. Wcześniej obliczono, że finalnie uda się dofinansować 200 tys. gospodarstw domowych, bo wnioskujący może otrzymać nie więcej niż 5 tys. zł. Do tej pory z dopłat skorzystało 13 500 gospodarstw. Wnioski można składać do 20 grudnia.

Pierwszy etap programu "Mój Prąd" kończy się 20 grudnia. Do tego dnia można jeszcze składać wnioski. Kto nie zdąży, może skorzystać z kolejnego etapu, który startuje 13 stycznia 2020 roku.

Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, sugeruje na Twitterze, że nie ma się co spieszyć. "Nie ma się co napinać żeby zdążyć z wnioskiem Mój Prąd do 20 grudnia. Lepiej spokojnie przygotować Wigilię, pośpiewać kolędy z rodziną i pocieszyć się aurą Świąt. I korzystając z ferii przygotować się do drugiego naboru." (pisownia oryginalna).
Jednak ludzie się spieszą. Na rosnącą popularność zarówno dopłat, jak i samego rozwiązania, wpływają przewidywania ekspertów, że ceny energii elektrycznej skoczą w przyszłym roku o kilkanaście procent. Firmy instalujące fotowoltaikę nie nadążają z realizacją zleceń, nawet o tej porze roku, gdy pożytki z energii słonecznej są znikome. Właściciel jednej z nich powiedział, że w Polsce nie ma tylu wykwalifikowanych fachowców, by dało się "obrobić temat".

Pośpiech nie dziwi, jeśli się spojrzy na wyliczenia. Właściciel domu, który rocznie zużywa ok. 4600 kWh energii, po założeniu kolektorów fotowoltaicznych może liczyć na to, że inwestycja zwróci mu się maksymalnie w ciągu 6,5 lat. A jeśli ceny prądu w ciągu najbliższych dwóch lat wzrosną o 25 proc. montaż paneli zwróci się rok wcześniej szybciej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE