ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen promuje bezpieczną jazdę
17.12.2019r. 10:17

Kilka tysięcy dzieci i dorosłych spotkało się 15 grudnia br. na wydarzeniu motoryzacyjnym przygotowanym w ramach kampanii społecznej PKN Orlen #Dobrykierowa. Najważniejsze aspekty z zakresu bezpieczeństwa - symulację jazdy na suwak i korytarza życia - prezentowali eksperci oraz kierowcy Orlen Team. Partnerami akcji pt. "Poznaj nowe przepisy ruchu drogowego" była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Policja.

Głównym tematem wydarzenia była edukacja nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kontekście wprowadzonych zmian w prawie. Docelowo mają one zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych oraz dostosować polskie przepisy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego do europejskich standardów.

- Oprócz już wprowadzonych zmian w krótkim tempie wprowadzamy trzy nowe obostrzenia: pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę oraz rozszerzenie możliwości utraty prawa jazdy przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 50 km/h również poza terenem zabudowanym - powiedział podczas briefingu prasowego Premier Mateusz Morawiecki.

W 2018 r. na polskich drogach zginęło ponad 2800 osób - w przeliczeniu na liczbę przejechanych kilometrów w naszym kraju ginie najwięcej osób w UE. Ponadto, od trzech lat rośnie liczba pieszych, którzy stracili życie na przejściach dla pieszych, a zatem w miejscach, które powinny gwarantować im pełne bezpieczeństwo. Zabici na drogach piesi stanowili ponad 28 proc. wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce. Poza obszarami zabudowanymi w miejscach o dopuszczalnej prędkości wynoszącej 70 km/h, aż 90% kierowców przekracza dozwolony limit prędkości.

- Zapewnienie i promowanie bezpieczeństwa, w tym tego na drogach to dla PKN Orlen priorytet. Wspieramy działalność Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej dofinansowując zakup nowoczesnego sprzętu oraz prowadzimy szereg działań z zakresu edukacji i prewencji. Nasza firma jest mocno kojarzona z motoryzacją, a sieć stacji paliw jest doskonałą platformą dotarcia do użytkowników polskich dróg. Dlatego wraz z polską Policją, służbami ratowniczymi oraz zawodnikami ORLEN Team chcemy realizować więcej inicjatyw, które podnoszą wiedzę i umiejętności polskich kierowców - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.Podczas niedzielnego eventu, uczestnicy mogli spotkać się z utytułowanymi zawodnikami motorsportu: Kubą Przygońskim, Maciejem Giemzą i Kacprem Wróblewskim. Do wygrania był również przejazd ze sportowcami Orlen Team. W sumie blisko 100 gości wydarzenia miało okazję doświadczyć wrażeń z jazdy po specjalnie przygotowanym torze i driftu z czołówką polskich kierowców rajdowych. Z kolei motocyklista - Adam Tomiczek oraz zawodnik zespołu Orlen Team w kategorii quad - Kamil Wiśniewski zaprezentowali swoje pojazdy, na których przygotowują się do nadchodzącego Rajdu Dakar. Opowiedzieli przy tym o treningach i zasadach bezpieczeństwa. Miłośnicy gier mogli spróbować swoich sił w symulatorze bolidu F1 oraz ruchomym symulatorze 5D VR.Szereg atrakcji przygotowali także partnerzy wydarzenia: Wojewódzka Komenda Policji w Radomiu, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Ministerstwo Infrastruktury oraz Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen. Wśród nich znalazły się między innymi: miasteczko drogowe dla dzieci, kurs pierwszej pomocy, quizy i konkursy z zakresu bezpiecznego zachowania na drodze oraz prezentacja specjalistycznego sprzętu gaśniczego w tym wozy bojowe i podręczny sprzęt gaśniczy.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE