Autor: zgryźliwy 18.12.2019r. 15:19
Sprawność elektrolizy 80 %, sprawność ogniwa 60 %, sprawność procesu prąd-wodór-prąd 48 %. Prąd skierowany do sieci natychmiast wypiera z niej węgiel. Prąd skierowany do procesu prąd-wodór-prąd podlega stracie na sprawności w wielokrotnej konwersji. 52 % zielonej energii pójdzie na straty na ogrzewanie ojczystej planety i o tyle więcej trzeba zbudować wiatraków wraz z niezbędną krotnością mocy zainstalowanej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: xyz 18.12.2019r. 16:13
Jeśli P2G pozwoli zbilansować zmienność generacji wiatrowej a następnie zagwarantować ciągłość dostaw energii elektrycznej to w jakim celu potrzebne byłoby "wraz z krotnością mocy zainstalowanej". Przy malejących cenach energii z generacji wiatrowej koszt (nawet z P2G) może być niższy / potrzebna symulacja. Co więcej 52% energii pójdzie na straty wyłącznie wtedy jeśli proces będzie ciągle na zasadzie P2G2P... ale przecież większość "wiatru" pójdzie w sieć. Tylko przewymiarowanie tj. max(wiatr - zapotrzebowanie, 0) [1] będzie do P2G. Chyba, że gdzieś Pana nie zrozumiałem.
[1] / zapotrzebowanie teoretycznie jako calkowite bo przeciez beda tez inne zrodla (sterowalne badz nie) w systemie. Uproszczenie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: zgryz 19.12.2019r. 05:50
Oczywiście, w stratnym procesie magazynowania zostanie stracona tylko nadwyżka skierowana do tego procesu, ale przecież to akademicka dyskusja, bo przecież to o tym jest ten artykuł. To, co zostanie skierowane na proces strat zostanie w tym procesie stracone i o tyle trzeba zwiększyć produkcję wiatraków. Wsp. wykorzystania mocy zainstalowanej wiatraków wynosi 27 %, Słońca 11 %, więc chyba oczywiste, że każde zwiększenie mocy średniej wymaga odpowiedniej krotności mocy zainstalowanej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: xyz 19.12.2019r. 17:26
Czy sa jakies bezstratne procesy magazynowania? ;)
Oczywiscie, ze akademicka.
Jaki jest sens mowienia o mocy w wypadku generacji wiatrowej i slonecznej? Statystyki. Teoretyczna moc przylaczeniowa sieci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: Ttt 19.12.2019r. 13:23
I dlatego NIE lubie czytac takich opracowan:
a. o co tu chodzi to nie wiem nie ma zadnych +/- "kogeneracji" (np odzysk ciepla w WC, wykorzystanie wodoru)
b. wzor/zwiazek/definicja ma wyjasnic prosta rzecz ale jego "zmienne" sa maxymalnie skomplikowane..... nie mozna X. Y Z
c moze jakies wyliczenie liczbowe (a nawet wykres..) moc ogniwa / gazowego
d. no i raczej kazde ogniwo wodorowe lubi prace rownomierna.. wiec kazde wieksze /mniejsze zapotrzebowanie musi dorobic turbine gazowa.......
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Autor: kreatywny innowator 13.01.2020r. 11:49
przyszłość wodorowa to
H + H -> D + energia
D + D -> He + energia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI