ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Poznański Chór Chłopięcy śpiewa dla klimatu w ramach akcji #Resolution2020
22.12.2019r. 17:36

Poznański Chór Chłopięcy przyłączył się do akcji #Resolution2020, która jest muzycznym protestem przeciwko degradacji środowiska naturalnego. "Ziemia umiera na naszych oczach. Nie chcemy patrzeć na to obojętnie" - podkreślił dyrektor Chóru Jacek Sykulski.

Jak przypomniał poznański magistrat, #Resolution2020 to projekt zrzeszający artystów i aktywistów z całego świata, których łączy wspólny cel - uczulić społeczeństwo na problem zmian klimatycznych. Każdy, kto angażuje się w akcję, nagrywa swoją wersję piosenki "World On Your Shoulders", autorstwa Robin Howl, Violet Skies i Holly Fletscher.

Do tej pory do akcji włączyli się artyści z ponad 100 krajów. W Polsce - Poznański Chór Chłopięcy, który zaprezentował właśnie swoją aranżację utworu.

Dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego Jacek Sykulski podkreślił, że "Ziemia umiera na naszych oczach. Każdego roku coraz dotkliwiej doświadczamy konsekwencji ingerencji człowieka w środowisko naturalne".
"Jesteśmy świadkami dynamicznej zmiany klimatu. Coraz mniej Polaków pamięta białe zimy w naszym kraju, za to od kilku lat nawiedzają nas tropikalne temperatury latem. Wzrasta poziom mórz, coraz częściej wybuchają pożary lasów i dotykają nas susze. W wyniku zmian klimatycznych ginie coraz więcej gatunków zwierząt. Nie umiemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie i dlatego postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie" - zaznaczył.

Teledysk Poznańskiego Chóru Chłopięcego został zrealizowany w stolicy Wielkopolski. Poznański magistrat przypomniał, że widoczne na filmie kolorowe rzeźby, wśród których stoją chórzyści, to "Totemy" - instalacja artystyczna autorstwa Alicji Białej, będąca symbolem, obrazującym skalę niszczenia środowiska naturalnego na świecie. Każdy z sześciu "Totemów" dotyczy innego zagadnienia, m.in. smogu, deforestacji, czy wymierania populacji dzikich zwierząt.

Akcji #Resolution2020 patronują światowe gwiazdy m.in. Keira Knightley, Emma Thompson czy Annie Lennox.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE