ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła dzieli się wiedzą i doświadczeniem
23.12.2019r. 18:53

Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie oraz Kielcach i Zgierzu, to nie tylko wytwórcy ciepła i energii elektrycznej, ale miejsca odwiedzin, wymiany wiedzy i doświadczeń. Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło elektrociepłownie w ramach różnorodnych działań w 2019 roku.

Poza mieszkańcami, którzy zwiedzali źródła ciepła i energii w ramach Dnia Otwartego, duża część odwiedzających to uczniowie branżowych szkół średnich i studenci szkół wyższych m.in. Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Krakowskiej, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

PGE Energia Ciepła dzieli się doświadczeniem również z przedstawicielami regionalnych firm ciepłowniczych, członkami Izb Gospodarczych, reprezentantami zakładów oczyszczania miast, a także firm projektujących instalacje ciepłownicze oraz realizujących projekty z zakresu automatyki, robotyki i energetyki. Podczas branżowych wizyt przekazywane są dobre praktyki dotyczące zagadnień cieplno-mechanicznych, elektrycznych, kogeneracyjnego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz systemu gospodarki odpadami.

- Jesteśmy częścią miejskiego ekosystemu dlatego nasze elektrociepłownie są miejscem wymiany wiedzy i doświadczenia, którymi dzielimy się z osobami odpowiedzialnymi za realizację inwestycji i projektów, wspierających mieszkańców i środowisko. Interesuje nas opinia innych, w tym zarówno ekspertów, jak i mieszkańców miast, dlatego otwieramy się na wspólną dyskusję nad prawidłowym funkcjonowaniem rynku ciepła - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.Oprócz Dnia Otwartego, podczas którego elektrociepłownie PGE Energia Ciepła są dostępne dla wszystkich, organizowane są wycieczki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, jak np. grudniowe warsztaty dla Liceum Sióstr Pijarek z Rzeszowa, w ramach projektu wpisującego się w Encyklikę Papieża Franciszka "Laudato Si". Podczas spotkań edukacyjnych PGE Energia Ciepła przekazuje wiedzę na temat kogeneracyjnego sposobu wytwarzania energii i ciepła, zagospodarowania odpadów komunalnych i buduje świadomość przyszłej odpowiedzialności za jakość powietrza i środowiska.

Młodzież szkół średnich w ramach partnerskich umów programu PGE Energia Ciepła "Energetyczna kariera", na bieżąco ma dostęp do obiektów spółki, np. w Rzeszowie, gdzie w ITPOE uczniowie uczestniczą w cyklicznych spotkaniach edukacyjnych na temat gospodarki odpadami.

- Jako lider rynku ciepła czujemy się odpowiedzialni za edukację mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży w obszarze naszej działalności - dodaje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

W 2019 roku w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła odbyło się kilkadziesiąt spotkań, warsztatów, seminariów i wizyt w ramach różnorodnych działaniach prowadzonych przez spółkę.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE