ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budapeszt. Energia elektryczna i ciepło z wyrzucanych choinek
06.01.2020r. 12:57

Ponad pół miliona choinek wyrzucanych jest po świętach Bożego Narodzenia w Budapeszcie - poinformował w poniedziałek dziennik "Magyar Hirlap".

Spółka odpowiadająca za oczyszczanie przestrzeni publicznej węgierskiej stolicy powiadomiła, że po świętach przetransportuje do miejsc utylizacji 500-600 tys. uschniętych choinek.

Choinki zaczęto wyrzucać na Węgrzech już kilka dni po Świętach, ale większość Węgrów, którzy mieli w domu żywe drzewka, zaczyna się ich pozbywać dopiero od dnia Objawienia Pańskiego 6 stycznia. Sezon wystawiania wyschniętych choinek potrwa przez 1,5 miesiąca.

Suche choinki są przewożone do zakładów uzdatniania odpadów, gdzie zostaną rozdrobnione i wymieszane z innymi odpadami domowymi, a następnie spalone. Jak pisze "Magyar Hirlap" dzięki temu "kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych będzie miało zapewnioną energię elektryczną i ogrzewanie".
Choinki można wystawiać przy pojemnikach na śmieci w dniu ich opróżniania lub zostawić w jednym z punktów zbiórki suchych choinek. Mieszkańcy mogą sprawdzić w internecie, w których miejscach ich dzielnic znajdują się takie punkty.

Co roku na Boże Narodzenie sprzedawanych jest na Węgrzech około 2-2,2 mln ciętych choinek.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE