ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Raport UE: 7 proc. Europejczyków nie stać na ogrzewanie mieszkań
07.01.2020r. 12:57

7 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej nie stać na wystarczające ogrzanie mieszkań - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej. Najgorsza sytuacja pod tym względem panuje w Bułgarii, a najlepsza w Austrii.

Jak wynika z unijnego raportu, średnio jednego na 11 mieszkańców Wspólnoty nie stać na to, żeby w wystarczającym stopniu ogrzać mieszkanie. Największe problemy w tym zakresie mają Bułgaria i Litwa - niemal co trzeci Bułgar (34 proc.) i Litwin (28 proc.)skarżą się na brak ogrzewania. Zimno jest też w domach w Grecji (23 proc.), na Cyprze (22 proc.), w Portugalii (19 proc.) i we Włoszech (14 proc.).

Dla porównania, problemów w tym zakresie nie mają mieszkańcy Austrii, Finlandii, Luksemburga, Niderlandów, Szwecji i Estonii. Tu jedynie 2 proc. obywateli narzeka na to, że nie są w stanie odpowiednio ogrzać swoich domów.

Ten raport pokazuje, że wciąż istnieje duża rozbieżność pomiędzy krajami członkowskimi, jeśli chodzi o możliwość zapewnienia ciepła w domach i mieszkaniach - komentują unijni eksperci. Ale zaznaczają też, że sytuacja powoli się poprawia - jeszcze w 2012 r. odsetek mieszkańców Wspólnoty, których nie było stać na ogrzanie domu wynosił 11 proc.
Liczba ta z roku na rok spada - zapewniają specjaliści.

Tzw. europejskie badanie warunków życia ludności (EU-SILC) przeprowadzone zostało w 2018 r. przez Eurostat na zlecenie Komisji Europejskiej. EU-SILC jest stosowane w celu monitorowania polityki społecznej w UE.

Z unijnych statystyk wynika, że w 2018 r. na ogrzewanie nie było stać 5 proc. Polaków.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: wujo 07.01.2020r. 16:00
nie ma problemu. Na dworze z każdym rokiem coraz cieplej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE