ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron Arena Kraków rusza w przyszłość z nową energią
10.01.2020r. 12:21

Tauron Polska Energia i krakowska Agencja Rozwoju Miasta postanowiły kontynuować przez kolejne cztery lata współpracę. Energetyczny lider dalej chce budować swoją markę w oparciu o obiekt. Tauron Arena Kraków to największy hala widowiskowo-sportowa w Polsce.

- Realizując strategię biznesową nie zapominamy o tym, jak ważne jest szeroko rozumiane otoczenie, w którym funkcjonujemy. Kraków to istotny punkt na naszej biznesowej mapie, dlatego bardzo cieszę się z tego, że w ten sposób zaznaczmy swoją obecność tutaj - podkreśla Filip Grzegorczyk prezes zarządu Taurona Polska Energia. - Co równie dla nas istotne obiekt tętni życiem nie tylko w dniach spektakularnych koncertów czy emocjonujących wydarzeń sportowych. W tygodniu można tu jeździć na rolkach, rowerach BMX a zimą na łyżwach - dodaje prezes Taurona.

Tauron jest sponsorem tytularnym obiektu od od 2015 roku. Od tamtej pory odbyło się w obiekcie ponad 900 wydarzeń światowego formatu, zarówno sportowych, jak i kulturalnych. W hali rozegrani m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku.

Obiekt gości również uczestników patriotycznego projektu Tauron Junior Cup, w ramach którego każdego roku na piłkarskim boisku spotyka się sto dziecięcych drużyn z obszaru działania firmy.

- Tauron Arena Kraków to wizytówka naszego miasta. Jest liderem w Polsce, nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale przede wszystkim na liczbę i poziom odbywających się w niej imprez - mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. - Od pięciu lat krakowska hala współtworzy historię miasta jako Tauron Arena Kraków. Wciąż czytam o kolejnych wydarzeniach, które odbędą się w Taurona Arenie Kraków i słyszę, że ktoś wybiera się do Tauron Areny na koncert, festiwal czy mecz reprezentacji Polski. Ta nazwa bardzo mocno zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Krakowa i gości odwiedzających nasze miasto. Cieszę się, że przez kolejne lata nie będziemy musieli zmieniać przyzwyczajeń i nadal będziemy chodzić do Tauron Areny Kraków - dodaje.

W Taurona Arenie występowały światowej sławy gwiazdy sceny muzycznej m.in.: Bruno Mars, Sting, Aerosmith, Pearl Jam i wiele innych Odbywają się tu również wydarzeniach o charakterze religijnym - w lipcu 2016 roku papież Franciszek spotkał się w Taurona Arenie z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży.

Taurona Arena Kraków mieści się w odległości 4 km od Rynku Głównego w Krakowie, w otoczeniu Parku Lotników Polskich. Obiekt ma wielofunkcyjny charakter i jest wyposażony w sprzęt najnowszej generacji.

Umożliwia to rozgrywanie na jego terenie zawodów w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Są to: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne. Wyposażenie sceniczne i multimedialne pozwala na organizację widowisk najbardziej wymagających pod tym względem artystów.

- Pięć lat temu, dzięki umowie sponsorskiej z Tauron Polska Energia, otrzymaliśmy wsparcie doświadczonej firmy, której marka przełożyła się na budowanie rozpoznawalności obiektu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z tak solidnym partnerem i jako sukces postrzegamy fakt, że będziemy ją mogli kontynuować - mówi Małgorzata Marcińska prezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta w Krakowie. - Jestem przekonana, że nasza współpraca jest wzorem znakomitej partnerskiej relacji biznesowej, w której obie strony zyskują wizerunkowo - podsumowuje.

Obiekt i jego otoczenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki, a kasy biletowe mają obniżone lady oraz urządzenia interkomu przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Wewnątrz obiektu osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnie wydzielonych podestów zlokalizowanych w obrębie trybun, na których przewidziano miejsca na ustawienie wózków, a także zamontowano krzesełka dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Z kolei na fragmencie widowni zamontowano pętle iduktofoniczne, stanowiące elementy wspomagania słuchu, które umożliwiają osobie niedosłyszącej odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE