ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Krakowie pozostało do wymiany ok. 2850 nieekologicznych kotłów
10.01.2020r. 15:52

W Krakowie do wymiany pozostało ok. 2850 nieekologicznych kotłów w ponad 2050 budynkach - poinformował w piątek magistrat w związku z zakończeniem okresu rozliczeń zeszłorocznych dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

"Oznacza to, że 97 proc. budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i biurowych w Krakowie jest ogrzewanych w sposób proekologiczny" - powiedział cytowany w informacji dla mediów dyrektor Wydziału ds. Jakości Powietrza Urzędu Miasta Krakowa Jan Urbańczyk.

Jak podkreślił, miasto nie pozostawia bez pomocy osób, które nie zdążyły się przygotować na zmianę przepisów prawa. Po 1 września 2019 r., czyli w dniu wejścia w życie zakazu palenia paliwami stałymi w Krakowie, problem ten dotyczy nadal np. lokatorów mieszkających w budynkach zarządzanych przez administrację lub prywatne podmioty.

"W pierwszej kolejności obowiązek zapewnienia im odpowiedniej temperatury w mieszkaniu spoczywa na administracji budynku, ale zachęcam, by informowali też o swojej sytuacji pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, straży miejskiej czy Wydziału ds. Jakości Powietrza UMK. Będziemy interweniować, aby w miarę możliwości pomóc i nikogo nie pozostawić samego z tym problemem" - zaznaczył zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju Jerzy Muzyk.
W budżecie na 2020 r. zarezerwowano kolejne środki na programy dofinansowujące proekologiczne działania krakowian - z tego 3 mln zł na program likwidacji instalacji grzewczych na paliwo stałe, 2,5 mln zł na dofinansowanie instalacji odnawialnych źródeł energii (pomp ciepła, kolektorów słonecznych) i 3 mln zł na program termomodernizacji budynków jednorodzinnych. O realizacji tych programów zdecydują w najbliższych miesiącach miejscy radni.

Od 1 września 2019 r. strażnicy miejscy, pracownicy urzędu miasta i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zrealizowali 4156 kontroli - planowanych i interwencyjnych - przestrzegania zakazu palenia węglem i drewnem. Odnotowano 207 wykroczeń i nałożono 51 mandatów. W 149 przypadkach sprawy skierowano do sądu, a sześć razy pouczono mieszkańców.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE