ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Gorzowie Wlkp. coraz więcej budynków podłączanych do miejskiej sieci ciepłowniczej
10.01.2020r. 16:42

Elektrociepłownia w Gorzowie Wlkp. przyłączyła w 2019 r. do miejskiej sieci ciepłowniczej 13 nowych obiektów o łącznym zapotrzebowaniu 3,7 MWt. Jednocześnie prowadzi od wielu lat program likwidacji term gazowych - poinformowała w piątek Agnieszka Dietrich z Biura Prasowego PGE Energia Ciepła.

W zeszłym roku w mieście zlikwidowano około 2 tys. term i zastąpiono je ciepłą wodą z systemu ciepłowniczego o łącznej mocy 1,3 MWt.

"Wzrasta świadomość mieszkańców Gorzowa, którzy coraz częściej przyłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Każde takie przyłączenie nowego odbiorcy do systemu to działanie w kierunku poprawy jakości powietrza, którym oddychamy" - powiedział dyr. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim Mirosław Rawa.

Dodał, że spalanie paliw niskiej jakości, w tym odpadów, w starych przydomowych kotłowniach jest przyczyną rakotwórczych emisji. "W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych warto je zlikwidować i przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej" - zaznaczył Rawa.

W 2019 r. w Gorzowie do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączono osiem nowopowstałych budynków o łącznym zapotrzebowaniu 1,84 MWt. Natomiast zarządcy pięciu budynków z rynku wtórnego zmienili sposób ogrzewania na ciepło sieciowe o mocy 0,56 MWt. W 42 obiektach rozszerzono dostawy o ciepłą wodę użytkową.
Jak wskazano w komunikacie, nowe przyłącza są możliwe dzięki inwestycjom prowadzonym przez gorzowską elektrociepłownię, która wraz z samorządem Gorzowa i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. W ramach programowi likwidacji niskiej emisji zlikwidowano 3 000 pieców i przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej 240 budynków wielorodzinnych, położonych w centrum Gorzowa. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prowadzona jest także modernizacja sieci ciepłowniczej; w zeszłym roku wymieniono 3 km tejże sieci.

"Stale się rozwijamy prowadząc proekologiczne inwestycje oparte na najnowocześniejszych technologiach. Dbamy przy tym o komfort życia mieszkańców, chronimy środowisko oraz poprawiamy jakość powietrza. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do naszej sieci, to wystarczy się z nami skontaktować i umówić na spotkanie. Jesteśmy otwarci na współpracę" - dodał Mirosław Rawa.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie jest największym w tym mieście producentem ciepła i energii elektrycznej i jednocześnie właścicielem scentralizowanego systemu ciepłowniczego. Zapewnia ponad 60 proc. potrzeb grzewczych mieszkańców miasta.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE