ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Umiemy bezpiecznie unieszkodliwiać odpady promieniotwórcze - również z energetyki jądrowej
11.01.2020r. 18:05

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. NCBJ
Przeciwnicy energetyki jądrowej zdają sobie sprawę z zalet środowiskowych elektrowni jądrowych i ich wartości dla utrzymania bezpieczeństwa energetycznego w skali całej Polski. Aby więc mieć uzasadnienie dla swej negatywnej postawy wobec energii jądrowej, twierdzą oni, że przy pracy atomówek-powstają odpady radiacyjne, rzekomo śmiertelnie niebezpieczne przez setki tysięcy lat.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Choczewo 12.01.2020r. 18:57
Pan Strupczewski pisze:"I tę praktykę wprowadzono jako obowiązującą w Polsce, określając nawet w rozporządzeniu Rady Ministrów wysokość wpłat, jakie operator elektrowni jądrowej musi dokonywać na fundusz zapewniający unieszkodliwianie odpadów, a w przyszłości bezpieczną likwidację elektrowni jądrowej "do zielonego pola", tak by można było na jej miejscu budować inne obiekty lub siać zboże. Jest to suma 17PLN/MWh." No to liczymy ! To znaczy, że za likwidację 2xEPR musimy zapłacić około 27 mld PLN. A za składowisko wysoko radioaktywny odpadów dalsze 30 mld PLN. Czyli razem 57 mld PLN. D tego koszt 2x EPR - około 120 mld PLN, to daje razem za 2xEPR 177 mld PLN. Dziękujemy, ale nie skorzystamy - szanowny Panie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryz 13.01.2020r. 10:54
A ile przyjęliście MWh produkcji ? Bo nijak nie potrafię przejść od wielkości podanej w zł/MWh do złotówek bez podania założonej produkcji. Przy założeniu 2000 MW x 7000 h x 60 lat wychodzi mi co innego, niż wam. Po drugie - przy większej ilości elektrowni i większej produkcji - składowisko wychodzi relatywnie taniej. To jak z węglem - przy wzroście produkcji maleje udział kosztów utrzymania szybu, więc najpierw spada jednostkowa ilość dotacji, a potem rośnie jednostkowy zysk. W sumie to piszecie, że coś liczycie, ale napiszcie co przez co mnożycie, to zweryfikujemy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE