ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy podłączyli do sieci swoją największą farmę wiatrową na morzu
13.01.2020r. 10:00

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, grupa energetyczna EnBW poinformowała o przyłączeniu do sieci ogromnej farmy wiatrowej, która powstała na Morzu Północnym. To największa, zrealizowana inwestycja w dotychczasowej historii niemieckiego rynku offshore.

Morska farma wiatrowa o mocy ponad 600 MW została skutecznie podłączona do sieci przesyłowej w ostatni czwartek. Inwestycja jest zlokalizowana niemal 100 km na północ od niemieckiej wyspy Borkum. Średnia prędkość wiatru w tym miejscu sięga około 10 m/s.

Na wielki projekt składa się farma wiatrowa Hohe See o mocy 497 MW, która zyskała status operacyjny w październiku ubiegłego roku, a teraz sfinalizowano realizację drugiego etapu i dodatkowych elektrowni wiatrowych w ramach projektu o nazwie Albatros. W efekcie liczba wszystkich turbin wynosi 87, a ich całkowita moc sięga 609 MW.

Drugi etap, w którym powstało 16 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 112 MW, miał kosztować 305 mln euro.

W projekcie wykorzystano turbiny Siemensa o jednostkowej mocy 7 MW i średnicy łopat wirnika 154 metry.

Przy budowie obu farm wiatrowych na miejscu pracowało łącznie około 600 specjalistów, a budowa była obsługiwana przez około 50 statków.

Jak wylicza EnBW, cała farma wiatrowa ma produkować energię w ilości 2,5 TWh - wystarczającej do pokrycia zapotrzebowania generowanego przez około 710 tys. gospodarstw domowych.
EnBW jest większościowym udziałowcem w obu projektach, posiadającym 50,1 proc. udziałów. Pozostałe udziały posiada kanadyjski fundusz Enbridge.

Niemiecki koncern energetyczny ma już na koncie uruchomienie dwóch morskich farm wiatrowych, które powstały w niemieckiej części Morza Bałtyckiego.

To morskie farmy wiatrowe: Baltic 1 złożona z 21 turbin Siemensa o łącznej mocy 48,3 MW oraz Baltic 2 złożona z 80 turbin Siemensa o łącznej mocy 288 MW. Obie w 2018 roku wytworzyły w sumie 1,22 TWh energii.

Ponadto EnBW wybudował do tej pory ponad 0,5 GW w lądowych farmach wiatrowych na terenie Niemiec.

Niewątpliwie jednym z ciekawszych projektów rozwijanych przez niemiecką grupę jest ogromna elektrownia fotowoltaiczna o mocy 175 MW, która ma powstać koło Berlina i nie będzie korzystać z jakichkolwiek subsydiów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE