ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zatrzymani kolejni członkowie grupy rozprowadzającej nielegalne paliwo
14.01.2020r. 09:45

Sześciu kolejnych członków zorganizowanej grupy, która mogła wprowadzić na rynek ponad 40 mln litrów nielegalnego paliwa, narażając Skarb Państwa na co najmniej 130 mln zł strat, zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

O zatrzymaniach przeprowadzonych przez krakowskich policjantów CBŚP i funkcjonariuszy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego poinformował we wtorek mł. asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP. Zatrzymania w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie miały miejsce na terenie woj. śląskiego i małopolskiego.

Według informacji Żukiewicza akcja była kontynuacją czynności z marca i listopada ub. roku, związanych z rozbiciem międzynarodowej grupy przestępczej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w latach 2015 - 2018 grupa wprowadziła do obrotu 41 mln litrów nielegalnego paliwa, powodując straty Skarbu Państwa na kwotę co najmniej 130 mln zł.

Ostatnie zatrzymania miały miejsce w ub. tygodniu. "Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i popełniania przestępstw karnych skarbowych" - wskazał Żukiewicz.
Jak podsumował, dotąd w tej sprawie zatrzymano łącznie 26 osób, z czego 22 osoby na terenie Polski, a 4 osoby na terenie Niemiec. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowania. Zabezpieczono też mienie o wartości ponad 7,5 mln zł.

Według wcześniejszych informacji ze śledztwa proceder polegał na wwożeniu do Polski nielegalnego paliwa pochodzącego z Niemiec. Paliwo (olej opałowy) przy pomocy fikcyjnych podmiotów miało być transportowane do krajów nadbałtyckich. W rzeczywistości olej opałowy był po odbarwieniu rozprowadzany w Polsce jako olej napędowy.

Śledczy sygnalizują, że sprawa jest w toku; nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE