ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dworczyk: w tym tygodniu projekt dot. ustawy o działach trafi do Sejmu
14.01.2020r. 11:06

W tym tygodniu poselski projekt dotyczący ustawy o działach trafi do Sejmu - poinformował we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany był we wtorek w rozmowie z wp.pl, czy formalnie zostanie powołane nowe ministerstwo ds. klimatu.

"Nowe ministerstwo jest w trakcie tworzenia, bo mamy ustawę o działach (...). W tym tygodniu ustawa o działach zostanie złożona w Sejmie jako projekt poselski. Ta ustawa doprowadzi do usankcjonowania tych zmian, które zostały parę tygodni temu rozpoczęte. Ministerstwo klimatu i ministerstwo środowiska to są dwa nowe ministerstwa, które m.in. opisuje rzeczona ustawa" - odpowiedział Dworczyk.
"A czy pan poseł Ozdoba zostanie powołany na wiceministra - bo ja o żadnym utworzeniu nowego ministerstwa i nowych ministrach konstytucyjnych nie wiem i nie sądzę, żeby były planowane takiego działania (...), to jest pytanie do ministra konstytucyjnego i pana premiera, a nie do mnie" - dodał, pytany o informacje mediów, że poseł PiS Jacek Ozdoba miałby zostać wiceministrem klimatu.

Dworczyk zaznaczył, że wiceministrowie powoływani są na mocy decyzji premiera albo ministra konstytucyjnego. "Tak jak każdy poseł, tak jak każda osoba zaangażowana w politykę (Ozdoba - PAP) ma szansę ubiegać się, ma szansę być powołany na różne stanowiska, w tym stanowiska wiceministerialne. Ale czy tak się zdarzy, to zależy od ministra (Michała) Kurtyki, jeśli mówimy o ministerstwie klimatu, i prezesa rady ministrów" - zauważył.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE