ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Import paliw spadł po listopadzie o ok. 7 proc.
14.01.2020r. 12:32

Import paliw spadł po listopadzie o ok. 7 proc. - podało w komentarzu do danych GUS Ministerstwo Rozwoju.

Zgodnie z danymi GUS polski eksport, w skali 11 miesięcy 2019 roku osiągnął wartość 217,3 mld euro i był wyższy niż przed rokiem o 4,8 proc. Import z kolei wyniósł 215,4 mld euro, co oznacza wzrost o 2,3 proc.

Resort podaje, że wśród ważniejszych pozycji w eksporcie szybko rosła zagraniczna sprzedaż następujących towarów: kotły, maszyny i urządzenia mechaniczne i ich części i akcesoria (o ponad 8 proc.), pojazdy nieszynowe oraz ich części i akcesoria (o 5,1 proc.), maszyny i urządzenia elektryczne oraz ich części i akcesoria (o ponad 7 proc.).
Po stronie importu wysoką dynamikę przywozu odnotowano m.in. w przypadku maszyn i urządzeń elektrycznych i ich części (o 9,8 proc.), pojazdów nieszynowych oraz ich części i akcesoriów (o 5 proc.) przyrządów i aparatury optycznej, fotograficznej, pomiarowej, kinematograficznej itp. (o 7,3 proc.).

Z drugiej strony zmniejszył się przywóz m.in.: paliw i olejów mineralnych (o ok. 7 proc.), tworzyw sztucznych i artykułów z nich (o 1,4 proc.) oraz żelaza, żeliwa i stali (o ponad 10 proc.).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE