ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos 4-krotnie powiększy pojemność terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim
14.01.2020r. 13:18

Lotos we wtorek podpisał umowę na rozbudowę i modernizację terminala paliw w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie). Pojemność terminala ma wzrosnąć prawie 4-krotnie, dwukrotnie zwiększy się zdolność przeładunkowa. Wartość inwestycji to niemal 100 mln zł.

Jak poinformował we wtorek Lotos, terminal w Piotrkowie Trybunalskim rozbuduje firma KB Pomorze, a odpowiednią umowę kredytową podpisano z Bankiem Millennium.

W rezultacie rozbudowy terminal będzie mógł pomieścić 11,1 tys. m sześc., a zdolność przeładunkowa wzrośnie do 700 tys. m sześc. rocznie. Po zakończeniu inwestycji będzie pracował 24 godz. na dobę - podkreślił Lotos.

"Ta inwestycja to nasza odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku na usługi przeładunkowe spowodowane skuteczną walką państwa z tzw. szarą strefą. Systematyczny wzrost wolumenów sprzedaży i wzrastające oczekiwania klientów powodują konieczność stałej optymalizacji siatki terminali paliw wykorzystywanych w procesie dystrybucji paliw" - powiedział p.o. prezesa Grupy Lotos Jarosław Wittstock. W procesie optymalizacji Grupa Lotos zawsze stara się w maksymalnym stopniu wykorzystywać własne bazy i terminale przeładunkowe, stąd potrzeba rozbudowy obiektu w Piotrkowie Trybunalskim - dodał.
Właścicielem obiektu jest spółka Lotos Terminale, odpowiedzialna w ramach grupy kapitałowej za magazynowanie i dystrybucję paliw na terenie całego kraju. "Celem strategicznym spółki Lotos Terminale jest skuteczne konkurowanie na rynku magazynowym i dystrybucyjnym paliw. Aby temu sprostać musimy posiadać terminale paliw o wystarczającym poziomie przeładunkowym, jak również wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, m. in. co do szybkości i jakości obsługi" - podkreślił prezes Lotos Terminale Tadeusz Szkudlarski.

W ramach inwestycji powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych. Zakończenie prac zaplanowano na przełomie 2022 i 2023 r. - podał Lotos.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE