ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy PGG żądają spotkania z zarządem w sprawie wysokości czternastek
15.01.2020r. 05:42

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej żądają natychmiastowego spotkania w sprawie wysokości czternastych pensji. Nagrody roczne za miniony rok powinny zostać wypłacone w lutym 2020 r.

"Organizacje związkowe działające w Polskiej Grupie Górniczej żądają natychmiastowego spotkania w temacie wysokości nagrody 14-tej pensji za rok 2019. Organizacje związkowe będą oczekiwać na Zarząd Polskiej Grupy Górniczej w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godz. 10 w sali nr 60" - można przeczytać w piśmie, które we wtorek 14 stycznia trafiło do zarządu PGG.

Jak przypomina Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności, sposób naliczania nagrody rocznej, czyli tzw. czternastki za 2019 r. został określony w porozumieniu z 23 kwietnia 2018 r., które zakończyło wtedy spór zbiorowy. Pierwsza część, 85 proc. nagrody była wtedy gwarantowana, natomiast druga część (od 0 do 30 proc. nagrody) była wtedy uzależniona od stopnia wykonywania planów wydobywczych przez kopalnie.
- Chcemy poznać dokładne wyliczenia jak będę się kształtowały czternastki za 2019 r. w przypadku poszczególnych kopalń. Póki co, mimo apeli, nikt nam takich wyliczeń nie przedstawił - zaznaczył Hutek.

Przedstawiciele PGG nie chcieli komentować sprawy.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 15.01.2020r. 13:48
Zyski nasze straty wasze.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE