ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PG Silesia podsumowała miniony rok
15.01.2020r. 05:44

W ubiegłym roku pracownicy PG Silesia wydobyli ponad 3 mln t węgla, co było zgodne z założeniami przyjętymi na 2019 r. Rekordowym miesiącem dla czechowickiego zakładu okazał się lipiec, kiedy to na powierzchnię wydobyto ponad 361 tys. t urobku - poinformowała portal netTG.pl Małgorzata Bajer, dyrektor Departamentu Komunikacji i PR w PG Silesia. Ponadto w minionym roku intensywnie były prowadzone prace przygotowawcze.

Zgodnie z założeniami przez większą część roku kopalnia opierała swoje wydobycie na dwóch ścianach prowadzonych równocześnie. By tego dokonać niezbędne było sprawne prowadzenie przezbrojeń sprzętu między ścianami. Swoistym rekordem zakończyło się przezbrojenie sprzętu ze ściany 332(1) na ścianę 332(2) w pokładzie 330 - załodze PG Silesia udało się to zrobić w zaledwie 40 dni roboczych.

W ubiegłym roku w czechowickiej kopalni wydrążono ponad 10 km wyrobisk udostępniających i przygotowawczych. Najlepszym miesiącem w tym względzie okazał się maj. Wówczas wydrążono 1201 mb nowych wyrobisk. Wynik ten jest znakomitym osiągnięciem pracowników oraz rekordem w najnowszej historii kopalni. Należy w tym miejscu podkreślić, iż w warunkach PG Silesia wyrobiska najczęściej drążone są w obudowie typu ŁPSil 13/V36/4, co oznacza, że mają duży przekrój poprzeczny.

- Chcę podziękować załodze kopalni, ale także pracownikom zatrudnionym w podmiotach zewnętrznych. Wasze zaangażowanie, energia i doświadczenie w dużej mierze przyczyniły się do osiągnięcia tak dobrych wyników operacyjnych PG Silesia w 2019 r. - tak skomentował osiągnięcia kierownik ruchu zakładu górniczego PG Silesia Roman Kołatek.
Istotny dla przyszłości czechowickiej kopalni był grudzień 2019 To wtedy koncesja na wydobywanie węgla i metanu, jako kopaliny towarzyszącej, w macierzystym obszarze górniczym została wydłużona do 31 sierpnia 2044. Decyzję taką - w imieniu ministra klimatu - wydał główny geolog kraju Piotr Dziadzio.

- Jesteśmy zadowoleni z faktu, że koncesja dla naszej kopalni została wydłużona. Pozwala to nam skupić się na planowaniu zarówno tej bliższej jak i dalszej przyszłości; na tworzeniu strategii dla naszej kopalni. Sytuacja na rynku węgla zarówno w Polsce jak i na świecie nie jest najlepsza. W dobie wszechogarniającego nas pojęcia dekarbonizacji, modzie na energię zieloną, a jednocześnie będąc zasypywanym węglem z zagranicy, my w PG Silesia konsekwentnie staramy się robić wszystko, by w tych wymagających warunkach móc funkcjonować. Na wiele aspektów naszej pracy nie mamy wpływu, ale jedno jest pewne - mamy wpływ na organizację naszej pracy i zaangażowanie. Tego załodze PG Silesia na pewno nie brakuje - podsumował prezes PG Silesia Jan Marinov.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE