ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rada nadzorcza JSW wyraziła zgodę na sięgnięcie po środki z tzw. funduszu stabilizacyjnego
15.01.2020r. 05:45

We wtorek, 14 stycznia, rada nadzorcza JSW wyraziła zgodę na umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Oznacza to, że spółka może sięgnąć po 700 mln złotych z tzw. funduszu stabilizacyjnego.

"Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("JSW", "Spółka") w nawiązaniu do treści raportu bieżącego nr 1/2020 informuje, iż w dniu 13 stycznia 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na umorzenie Certyfikatów Inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego ("FIZ") serii A w kwocie 400 mln PLN i serii B w kwocie 300 mln PLN" - można przeczytać we wtorkowym komunikacie giełdowym JSW.

Wpływ środków z tzw. funduszu stabilizacyjnego będzie podzielony na dwie transze - w lutym 300 mln zł, a w kwietniu kolejne 400 mln zł. Chodzi o pieniądze, które w "tłustych" latach spółka odkładała na czas dekoniunktury. Łącznie JSW zgromadziła ok. 1,8 mld zł. 700 mln zł ma być przeznaczone na wydatki związane z inwestycjami oraz bieżącą działalnością JSW.
"Należy zauważyć, iż przełom roku zwyczajowo wiąże się dla Spółki ze zwiększonymi wydatkami - głównie z powodu zobowiązań wobec pracowników (wypłaty barbórkowe i 14-sta pensja itp.). Ponadto 2019 rok był rekordowy pod kątem realizowanych inwestycji, a płatności z tytułu inwestycji kumulują się na przełomie roku oraz w I kwartale. Prognozowane w I kwartale podwyższone wydatki inwestycyjne dotyczą podstawowej działalności Spółki tj. działalności górniczej, w tym głównie drążenia, zakupu obudów oraz wyposażenia. Powyższa kumulacja wydatków uzasadnia podjęcie decyzji o umorzeniu zarówno certyfikatów z subportfela płynnościowego, jak i inwestycyjnego" - argumentowali sięgnięcie po środki z funduszu stabilizacyjnego przedstawiciele JSW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE