ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają po wzroście jej zapasów
15.01.2020r. 08:04

Ceny ropy w USA spadają po wzroście w ubiegłym tygodniu amerykańskich zapasów surowca - o ponad 1 mln baryłek. Do tego nastroje wśród globalnych graczy rynkowych pogorszyły się w reakcji na utrzymujące się napięcia w handlu USA-Chiny, a to nie sprzyja zakupom surowców - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58,10 USD, po zniżce ceny o 0,22 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 64,34 USD za baryłkę, niżej o 0,23 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 1,1 mln baryłek.

W środę oficjalne dane o zapasach paliw w USA poda po 16.30 Departament Energii USA (DoE). Analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy o 1,1 mln baryłek.

Tymczasem na globalnych rynkach nastąpiło pogorszenie nastrojów wśród inwestorów po tym, jak minister skarbu USA Steven Mnuchin poinformował, że Stany Zjednoczone utrzymają cła na chiński eksport do czasu zakończenia drugiej fazy negocjacji handlowych między obydwoma krajami.
Według agencji Bloomberg amerykańskie cła na chińskie towary będą obowiązywać przynajmniej do wyborów prezydenckich w listopadzie 2020 r., mimo iż Pekin żąda od Waszyngtonu zniesienia całości lub części dodatkowych taryf przywozowych z Chin.

W takiej sytuacji nie wiadomo w jakiej atmosferze nastąpi w środę podpisanie przez Waszyngton i Pekin wstępnej umowy handlowej. Ponowne tarcia w handlu USA-Chiny sygnalizują, że podpisywane porozumienie handlowe niekoniecznie pobudzi globalny wzrost gospodarczy i popyt m.in. na ropę naftową.

"Podczas gdy utrzymanie przez USA obowiązujących taryf na chińskie towary może być dla rynków rozczarowaniem, to dalsze szczegóły z dzisiaj podpisywanego porozumienia mogą jeszcze zmienić nastroje na rynkach" - ocenia Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Jakieś dodatkowe pozytywne wskazówki, zwłaszcza te dotyczące negocjacji w drugiej fazie, mogą jeszcze podnieść ceny ropy" - dodaje.

Na zakończenie poprzedniej sesji ropa WTI na NYMEX staniała o 0,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE