ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rystad Energy: 2019 r. bardzo dobry pod względem odkryć węglowodorów na świecie
15.01.2020r. 08:08

Ubiegły rok był najlepszy od czterech lat pod względem odkryć nowych złóż węglowodorów na świecie - donosi Rystad Energy, firma konsultingowa w branży energetycznej. Po raz drugi z rzędu, liderem pod względem wartości nowych złóż został amerykański ExxonMobil - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według badań, opublikowanych przez Rystad Energy, 2019 rok był najlepszym pod względem odkryć nowych złóż od 2015 roku.


Nowe odkrycia węglowodorów 2013-2019 źródło: Rystad Energy

Zgodnie z szacunkami, łączny wolumen gazu i ropy, odkryty w zeszłym roku, przekracza 12,2 miliarda baryłki przeliczeniowej (boe). 26 spośród wszystkich odkryć, dokonanych w zeszłym roku, przekracza wolumen 100 boe. Wśród nich dominują złoża znajdujące się na obszarach offshore.

Liderem odkryć jest Gujana, w której amerykański ExxonMobil prowadzi cztery projekty eksploracyjne: Stabroek, Tullow, Jethro i Joe. W 2018 i 2019 roku spółka mogła odkryć nawet 1,8 mld boe ropy i gazu.

ExxonMobil jest też liderem wśród koncernów naftowych jeżeli chodzi o nowe odkrycia. Łącznie, tylko w 2019 roku odkrył w swoich aktywach, głównie w Gujanie i na Cyprze, węglowodory przekraczające wolumen 1,07 mld boe. Wartość surowca z nowych źródeł przekracza 2,7 mld USD.
Największego odkrycia nowych złóż gazu u wybrzeży Mauretanii dokonała brytyjska BP w 2019 roku. Na polu gazowym Orca zostały odkryte złoża gazu, szacowane na 1,3 mld boe (ok 208 mld m sześc.). Dzięki temu rozwój HUBu LNG Bir Allah w Mauretani jest coraz bardziej prawdopodobny.

Na obszarze Morza Karskiego dużych odkryć nowych złóż gazu dokonał rosyjski Gazprom. Największe z nich, będące jednocześnie drugim w 2019 roku odkryciem pod względem wielkości zasobów, były: Dinkow na polu gazowym Rusanowskij oraz Narmejskoje na polu gazowym o tej samej nazwie. Łączna wartość wszystkich nowych odkryć Gazpromu w 2019 roku szacowana jest na 1,5 mld boe (240 mld m sześc.).

Odkrycia te zostały przeprowadzone na trudnych i kosztownych do wydobycia obszarach, co oznacza, że obecnie nie ma planów na prowadzenie ich eksploatacji.

Wśród firm, pod względem wartości odkryć, jest wspomniany już powyżej ExxonMobil. Drugie miejsce zajmuje niezależna amerykańska spółka energetyczna Hess, przekraczając 2 mld dolarów, oraz chiński, państwowy koncern CNOOC, którego nowe odkrycia szacowane są na 1,7 mld dolarów.
Rystad Energy , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE