ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruska delegacja uda się z oficjalną wizytą do Kazachstanu w celu negocjacji zakupu ropy
15.01.2020r. 09:19

Białorusini zapowiedzieli, że poszukają alternatywnych źródeł dostaw ropy m.in. w Polsce, ale na razie rozmawiają z Kazachstanem - czytamy w BiznesAlert.pl.

Delegacja białoruskiego ministerstwa energii uda się 20 stycznia z oficjalną wizytą do Kazachstanu w celu negocjacji zakupu ropy u kazachskich dostawców - poinformował minister energetyki Kazachstanu Nurslan Nogajew za pośrednictwem agencji Interfax.

Białoruski wicepremier Dimitrij Krutoj poinformował 14 stycznia, że w związku z brakiem osiągnięcia porozumienia z Rosją, wysłane zostały zapytania do dostawców ropy m.in z Polski, Ukrainy, Kazachstanu i państw nadbałtyckich. Operator ropociagów PERN S.A w odpowiedzi na pytania BiznesAlert.pl poinformował, że nie ma póki co fizycznej możliwości dostarczania ropy ropociągiem Przyjaźń, w czasie gdy jest nim prowadzony tranzyt ropy na Zachód. Rozmowy mają dotyczyć mają dotyczyć sprowadzania do białoruskich rafinerii kazachskiej ropy w miejsce dotychczas rosyjskiego surowca.
Według Nogajewa Kazachstan jest gotów rozważyć ofertę Mińska pod warunkiem, że będzie ona korzystna ekonomicznie. Delegacja białoruska spotka się z przedstawicielami lokalnych firm wydobywczych i jeżeli któraś z nich będzie zainteresowana, może dojść do porozumienia. Na razie nie ma informacji o wolumenie, cenie ani okresie obowiązywania ewentualnej umowy.

Ropa ta mogłaby być transportowana rosyjskim systemem przesyłowym. Nie jest to jednak nowość. Kazachstan eksportuje jedną trzecią swojego wydobycia ropy poprzez rosyjskie porty nad Bałtykiem i Morzem Czarnym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: frfrrfrf 03.02.2020r. 14:17
A ropę z Kazalhstanu sobie dronami przywiozą?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE