ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MR: Ceny energii w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie
15.01.2020r. 10:50

Ceny energii w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie, a także najwyższe w porównaniu z sąsiednimi krajami uprzemysłowionymi - wynika z analizy Ministerstwa Rozwoju przygotowanej na posiedzenie Senatu.

Z analizy wynika, że ceny na polskim rynku znacząco odbiegają zarówno pod względem poziomu, jak i trendu, w jakim porusza się średnia cena energii elektrycznej u naszych bezpośrednich sąsiadów.

Średnio w latach 2015-2019 ceny energii w Polsce były o 19 proc. wyższe niż w Niemczech, 20 proc. Czech, 16 proc. Słowacji oraz 7 proc. w stosunku do Rumunii.
Resort podał, że na te różnice składają się dodatkowo opłaty o charakterze regulacyjnym, takie jak mocowa, czy jakościowa.

MR ocenia, że przekłada się to negatywnie na polskie hutnictwo, gdzie 40 proc. kosztów przetworzenia stanowią koszty energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 15.01.2020r. 11:19
Jakie ceny ? Jednoczłonowa hurtowa, czy w detalu dla indywidualnych ? Bez informacji dodatkowych to manipulacja,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Max 15.01.2020r. 17:23
Jak można tak pisać jak PAP, wstyd. Nie wiadomo jakie ceny, dla kogo, na jakim rynku. Po głębszym wejściu można... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE