ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Podwyższone prognozy produkcji ropy naftowej w USA
15.01.2020r. 11:42

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej wczoraj wyhamowały zniżkę, ale istotnej zmiany nastrojów na razie nie widać. Ceny tego surowca wpadły w konsolidację. W przypadku ropy Brent, zatrzymały się tuż powyżej poziomu 64 USD za baryłkę, z kolei dla ropy WTI tym poziomem jest rejon 58 USD za baryłkę.

Chociaż nastroje na rynkach surowcowych ogółem są raczej optymistyczne ze względu na kwestię podpisania porozumienia pierwszej fazy pomiędzy USA a Chinami, to sytuacja fundamentalna generuje presję na niższe ceny ropy naftowej.

(1200x800)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Wczoraj amerykańska Energy Information Administration (EIA), będąca częścią Departamentu Energii, podała, że oczekuje większego niż wcześniej wzrostu produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. O ile dotychczas zakładano wzrost produkcji ropy w USA o 930 tys. baryłek dziennie w 2020 r., to obecne prognozy wynoszą 1,06 mln baryłek. Z kolei wzrost produkcji ropy w USA w 2021 r. ma wynieść 410 tys. baryłek.

W rezultacie, w bieżącym roku amerykańska produkcja "czarnego złota" ma sięgnąć rekordowych 13,30 mln baryłek dziennie, a w przyszłym roku pobić ten rekord i sięgnąć 13,71 mln baryłek dziennie. To sprawia, że Stany Zjednoczone najprawdopodobniej umocnią swoją pozycję jako największego producenta ropy naftowej na świecie, wyprzedzającego pod tym kątem Rosję i Arabię Saudyjską.

(1200x800)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE