ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dotacje na OZE w województwie lubelskim. Nowy nabór
15.01.2020r. 13:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wystartował kolejny nabór wniosków w konkursie na unijne dotacje na odnawialne źródła energii w województwie lubelskim. Na dofinansowanie przeznaczono ponad 45 mln zł. Natomiast w dotychczas rozstrzygniętych konkursach z RPO Województwa Lubelskiego 2014-2020 przyznano dotacje na OZE warte już setki milionów złotych.

Rozpoczęty w tym tygodniu nabór jest prowadzony w konkursie nr RPLU.04.02.00-IP.01-06-001/20 z działania 4.2 "Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wnioski mogą składać spółki prawa handlowego, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki, a także mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie można przeznaczyć na budowę i przebudowę instalacji służącej do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych; budowę instalacji do produkcji biokomponentów i biopaliw drugiej i trzeciej generacji; budowę i modernizację dystrybucyjnych sieci elektroenergetycznych w pełni dedykowanych przyłączeniu nowych jednostek wytwórczych energii z OZE, budowę lokalnych, małych źródeł energii produkujących zarówno energię elektryczną, jak i ciepło z OZE na potrzeby lokalne, niewymagająca przesyłania jej na duże odległości; a także na poprawę sprawności wytwarzania ciepła poprzez zmianę źródeł ciepła na jednostki wysokosprawnej kogeneracji z OZE dzięki budowie nowych lub przebudowie istniejących instalacji.

Alokacja przeznaczona na konkurs wynosi 45,37 mln zł, w tym przewidziano rezerwę finansową na procedurę odwoławczą w wysokości 2,26 mln zł.

Wnioski będzie można składać do 28 lutego, a rozstrzygnięcie zaplanowano na ostatni kwartał 2020 r.
Jest do drugi konkurs na unijne dotacje z działania 4.2 w ramach RPO WL 2014-2020. W pierwszym konkursie dofinansowanie otrzymało aż 212 beneficjentów. Wysokość przyznanego dofinansowania to 108,5 mln zł, a całkowity koszt projektów sięga 250,8 mln zł. Lista wszystkich podpisanych umów na dofinansowanie w tamtym konkursie jest dostępna pod tym linkiem.

Ponadto w ramach RPO WL 2014-2020 przeprowadzono nabory w konkursach poświęconych poprawie efektywności energetycznej, w wyniku których beneficjenci zainstalują setki instalacji OZE, a ponadto unijne dotacje na energię odnawialną zostały przyznane z dwóch przeprowadzonych dotąd konkursów z działania 4.1 "Wsparcie wykorzystania OZE".

W pierwszym konkursie z działania 4.1 dofinansowanie w łącznej wysokości 600 mln zł przyznano dla ponad 200 podmiotów. Ich lista jest dostępna pod tym linkiem.

Natomiast w drugim z konkursów zakończono na razie ocenę formalną. Listę projektów spełniających kryteria formalne można zobaczyć pod tym linkiem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE