ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BA: środki na sprawiedliwą transformację także do sektora gazowego
16.01.2020r. 05:28

Komisja Europejska przekaże większość środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej ze względu na kryteria. Środki te będą mogły trafić także do sektora gazowego - mówi BiznesAlert.pl źródło w Brukseli.

Według niego Polska otrzyma środki na transformację regionów pogórniczych, które są głównym adresatem tego Funduszu. Wylicza udział Polski w funduszu wartym 7,5 mld euro na 25-27 procent. Środki te mają posłużyć "budowie nowych biznesów i usług". - Jesteśmy, by pomóc nie tylko za pomocą platformy wsparcia regionów pogórniczych, ale także konkretnego funduszu. To oferta, nie zmuszamy nikogo do udziału - powiedział nasz rozmówca. Te informacje potwierdzają źródła rządowe w rozmowie z BiznesAlert.pl.

- Projekty gazowe spełniają cel dążenia do neutralności klimatycznej do 2050 roku - przekonuje źródło w Komisji Europejskiej. - Przejście od węgla do gazu jest naturalnym krokiem i nie do uniknięcia w krajach jak Polska, Niemczy czy Grecja - mówi rozmówca BiznesAlert.pl. Tymczasem Europejski Bank Inwestycyjny uznał, że nie będzie finansował projektów wykorzystujących paliwa kopalne, w tym gaz ziemny, po 2021 roku.
Komisja ma weryfikować wsparcie z całego mechanizmu sprawiedliwej transformacji, w tym Funduszu, pod kątem realizacji celu neutralności klimatycznej, a z drugiej strony nie zapewni z jego pomocą bezpośredniego finansowania projektowego jak było ze środkami unijnymi w przeszłości. - Na pewnym etapie jednak gaz będzie musiał zostać zdekarbonizowany - przyznało źródło w Brukseli.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE