ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA zamykają elektrownie węglowe w rekordowo szybkim tempie
16.01.2020r. 15:14

Prezydent USA Donald Trump obiecywał cztery lata temu, że uratuje przemysł węglowy w USA. Tymczasem Stany Zjednoczone zamykają elektrownie węglowe w rekordowo szybkim tempie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jeśli ta tendencja się utrzyma, za kadencji Trumpa moce węglowe zmniejszą się bardziej niż podczas drugiej kadencji Obamy. Prezydent Trump wielokrotnie deklarował pomoc "rozkwitającemu" przemysłowi. Mimo to w ubiegłym roku wiele amerykańskich elektrowni węglowych zostało zamkniętych w błyskawicznym tempie.

Wynika to ze statystyk amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej, która wykazała, że firmy energetyczne przekształciły lub wycofały około 15,1 GW mocy węglowych w 2019 roku. To mniej więcej tyle, by zaspokoić zapotrzebowanie dla 15 milionów gospodarstw domowych.

Spadek ten jest odzwierciedleniem trendu obserwowanego w ostatnim dziesięcioleciu. Energetyka węglowa została zastąpiona przez tańszy i czysty gaz ziemny. Energia słoneczna i wiatrowa również zmniejszyły udział węgla, który jest głównym czynnikiem powodującym emisję gazów cieplarnianych i globalnego ocieplenia.
Wygląda na to, że Donald Trump nie zamierza spełnić obietnicy złożonej swoim wyborcom. Wśród nich są górnicy z Zachodniej Wirginii i Wyoming, którzy zostali szczególnie dotknięci faworyzowaniem gazu ziemnego i OZE.

Takie działanie może być jednak uzasadnione. - Odchodzenie od energetyki węglowej w USA ma wpływ na zmiany klimatu. Emisje CO2 w USA spadły o 2,1 procent w 2019 roku, a wydobycie węgla o 18 procent, do najniższego poziomu od 1975 roku - informuje cytowana przez BiznesAlert.pl grupa badawcza Rhodium Group.
The Independent , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Marek 16.01.2020r. 17:20
Dlaczego tak się dzieje? Bo prezydent w USA i politycy mają g...no do gadania w sytuacji, gdy biznes się kompletnie... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 4 | Najnowsza odpowiedź: 17-01-2020r. 13:49 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE