ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spotkanie zarządu PGG i związkowców w sprawie wysokości czternastek
16.01.2020r. 23:00

We wtorek, 21 stycznia, odbędzie się spotkanie strony związkowej z zarządem Polskiej Grupy Górniczej dotyczące wysokości oraz wypłaty nagród rocznych, czyli czternastek. Początkowo związkowcy nalegali, aby spotkanie odbyło się w czwartek 16 stycznia.

Sposób naliczania nagrody rocznej, czyli tzw. czternastki za 2019 r. został określony w porozumieniu z 23 kwietnia 2018 r., które zakończyło wtedy spór zbiorowy w PGG. Pierwsza część, 85 proc. nagrody była wtedy gwarantowana, natomiast druga część (od 0 do 30 proc. nagrody) była uzależniona od stopnia wykonywania planów wydobywczych przez kopalnie.

- Chcemy poznać dokładne wyliczenia jak będę się kształtowały czternastki za 2019 r. w przypadku poszczególnych kopalń. Póki co, mimo apeli, nikt nam takich wyliczeń nie przedstawił - powiedział Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności.
Związkowcy z PGG wysłali we wtorek, 14 stycznia, pismo w tej sprawie do zarządu spółki, w którym domagali się natychmiastowego spotkania. "Organizacje związkowe działające w Polskiej Grupie Górniczej żądają natychmiastowego spotkania w temacie wysokości nagrody 14-tej pensji za rok 2019. Organizacje związkowe będą oczekiwać na Zarząd Polskiej Grupy Górniczej w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godz. 10 w sali nr 60" - można przeczytać w piśmie.

Ostatecznie obydwie strony ustaliły, że spotkanie w tej sprawie odbędzie się we wtorek, 21 stycznia.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE