ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Samorząd Przyjazny Energii
17.01.2020r. 11:23

W kwietniu dowiemy się, jakie gminy i jednostki samorządu terytorialnego zostały laureatami tegorocznej - szóstej edycji konkursu "Samorząd Przyjazny Energii". Organizatorzy postanowili docenić uczestników, którzy w 2019 roku podjęli znaczące działania wspierające niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców indywidualnych i przemysłowych, przeciwdziałali powstawaniu smogu lub wspierali rozwój elektromobilności.

Konkurs tradycyjnie organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej przy wsparciu: Enei Operator, Energi-Operator, PGE Dystrybucji, Tauron Dystrybucji, innogy Stoen Operator i Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Patronat nad konkursem objął Minister Aktywów Państwowych, Minister Klimatu i Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Na uznanie jury mogą liczyć jednostki samorządowe z terenu działania każdej ze spółek. Warunkiem jest przesłanie pomiędzy 17 stycznia a 31 marca zgłoszenia na adres pocztowy PTPiREE lub e-mail konkurs@ptpiree.pl.

Zwycięzcy otrzymają tytuł "Samorząd Przyjazny Energii", statuetki oraz granty inwestycyjne o wartości 15 tys. zł każdy. - Środki te będzie można przeznaczyć na kolejne projekty poprawiające bezpieczeństwo dostaw energii oraz komfort życia i pracy mieszkańców - mówi Wojciech Tabiś, dyrektor Biura PTPiREE. - Samorządy do konkursu mogą zgłaszać się same lub przez inne podmioty. Warunkiem jest wypełnienie i przesłanie w terminie formularza zgłoszeniowego, który będzie analizowany przez jury konkursu - dodaje dyrektor.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 7 kwietnia. Wyniki zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatora: www.ptpiree.pl, www.konkurs.ptpiree.pl. Laureaci zostaną powiadomieni o decyzji jury oraz o dacie i miejscu wręczenia nagród. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu 2020 r. podczas wydarzenia branżowego.

Zgodnie z regulaminem na nagrody mają szanse jednostki samorządu terytorialnego podejmujące działania na rzecz poprawy niezawodności i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców indywidualnych i przemysłowych, przeciwdziałające powstawaniu smogu lub rozwijające elektromobilność. Dla jury przy ocenie szczególnie istotne będą działania na rzecz zwiększenia świadomości na temat potrzeb modernizacji i rozwoju sieci elektroenergetycznej w regionie w celu zapewnienia ciągłości dostaw energii oraz świadomości ekologicznej; reprezentowanie lokalnych społeczności, przedstawianie ich postulatów i stanowisk w sposób wspierający wypracowanie najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną; wsparcie dla działań inwestycyjnych mających na celu zapewnienie niezawodności dostaw energii elektrycznej i bezpieczeństwa energetycznego regionu i kraju; aktywne działanie w sytuacjach kryzysowych związanych z przerwami w dostawach energii elektrycznej, wynikające z trudnych warunków atmosferycznych; aktywne działania w celu wymiany ogrzewania np. na elektryczne lub w celu termomodernizacji budynków; działania na rzecz przyłączania do sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.

W ubiegłorocznej piątej edycja konkursu nagrody zdobyły gminy: Kaczory, Kępno, Ochotnica Dolna, Kleszczewo, Kolno oraz Zarząd Dróg Miejskich Miasta Stołecznego Warszawy. - W pięciu edycjach nagrodziliśmy 29 gmin i instytucji samorządowych z całego kraju. Każda nagroda była wyróżnieniem za kreatywność, aktywność, dobrą współpracę z sektorem energetycznych, a przede wszystkim działania na rzecz mieszkańców. Energetyka potrzebuje sprawdzonych partnerów samorządowych, dlatego doceniamy i promujemy najlepszych - mówi dyrektor Wojciech Tabiś.

Regulamin, informacje o konkursie, a następnie jego wyniki będą dostępne pod adresem: www.konkurs.ptpiree.pl. Dodatkowo informacje o konkursie będą umieszczone na stronach internetowych współorganizatorów: www.operator.enea.pl, www.energa-operator.pl, www.pgedystrybucja.pl, www.innogystoenoperator.pl, www.tauron-dystrybucja.pl, www.pse.pl.
Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE