ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podniósł cenę docelową Lotosu
20.01.2020r. 09:48

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 12 stycznia, podnieśli cenę docelową akcji Lotosu do 111 zł ze 108 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy kursie 83,90 zł, a w poniedziałek około godziny 9.40 za jedną akcję Lotosu płacono na GPW 85,90 zł.

"Uważamy, że nawet przy założeniu silnego pogorszenia warunków rafineryjnych w 2020-21 w następstwie globalnego spowolnienia dynamice EBITDA w br. będą sprzyjać regulacje IMO 2020, uruchomienie jednostki koksującej oraz oczekiwana 20 proc. poprawa wolumenów wydobycia" - podano w raporcie.

"Może te wyniki uzmysłowią inwestorom, jak wielka jest zdolność spółki do generowania wolnych przepływów pieniężnych, tym bardziej, że największe projekty inwestycyjne Lotosu dobiegają końca" - dodano.
Zdaniem analityków, nawet w słabszym okresie Lotos jest "skazany" na generowanie silnych przepływów pieniężnych.

DM BOŚ prognozuje, że sprzedaż Lotosu w 2019 roku wyniesie 29,6 mld zł i wzrośnie w 2020 roku do 30,3 mld zł. EBITDA - zdaniem analityków - wyniesie w 2019 roku 2,8 mld zł, a w 2020 roku 3,7 mld zł. Skorygowana EBITDA LIFO powinna wynieść w tych latach odpowiednio 2,9 mld zł i 3,6 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE