ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Łotwa jest gotowa dostarczać ropę Białorusi
20.01.2020r. 11:42

Łotwa posiada niezbędną infrastrukturę potrzebną do przepompowywania ropy przez swoje terytorium na Białoruś - oświadczył minister transportu Republiki Łotewskiej Talis Linkaitis.

- Technicznie, mamy wszelką niezbędną infrastrukturę do pompowania ropy. Kwestią do omówienia są jedynie warunki - powiedział Linkatis w rozmowie z telewizją ONT.

Według ministra, jeżeli ze strony białoruskiej jest zainteresowanie, Łotwa przedstawi swoje warunki do przeprowadzenia takiej operacji. Minister nie wskazał, czy techniczne warunki dotyczą transportu kolejowego czy wykorzystania istniejącego połączenia rurociągowego pomiędzy łotewską Windawą a białoruskim Połockiem. Zgodnie z jego słowami, jest możliwe, że łotewskie firmy otrzymały konkretne propozycje ze strony białoruskiej i są na etapie ich oceny.
Wcześniej, podczas wizyty w Mińsku, premier Kriszjanis Karinsz powiadomił, że łotewski rząd jest zainteresowany wsparciem Białorusi w dostawach ropy, jednak wszystko zależy od porozumienia pomiędzy łotewskimi i białoruskimi firmami.

Rozmowy te są pokłosiem kryzysu pomiędzy Rosją i Białorusią. Dotyczą one szerszego aspektu integracji pomiędzy oboma państwami i bezpośrednio dotykają kluczowych aspektów związanych z energetyką.
ONT , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE