ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono remont białoruskiego odcinka ropociągu Przyjaźń
20.01.2020r. 15:40

Spółka Homeltransnafta poinformowała o zakończeniu remontu ropociągu Przyjaźń na odcinku Mozyr - Brześć. Remont trwał sześć dni - czytamy w BiznesAlert.pl.

14 stycznia Homeltransnafta zakomunikowała, że rozpoczyna remont ropociągu Przyjaźń w dwóch miejscach, na odcinku biegnącym od Mozyrza do granicy z Polską. Remont pierwotnie miał zakończyć się 17 stycznia, jednak został przedłużony o trzy dni, do 20 stycznia. W tym czasie tranzyt ropy w kierunku Polski musiał zostać ograniczony o 50 procent, względem jego nominalnej przepustowości.

Koncern poinformował, że w każdym następnym miesiącu również będzie dochodziło do wyłączeń i remontowania poszczególnych odcinków ropociągu.
Eksperci oceniają, że ten remont może być elementem narzędzia negocjacyjnego w rozmowach o przyszłości tranzytu przez Białoruś i dostaw ropy dla białoruskich rafinerii. Według Homeltrannafty, remonty są efektem pracy międzynarodowych audytorów w 2019 roku, którzy ocenili stan techniczny ropociągu i wskazali najbardziej priorytetowe odcinki, które wymagają natychmiastowej naprawy. Według spółki, informacja o planowanych pracach została wysłana do zainteresowanych stron na początku grudnia ubiegłego roku.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 21.01.2020r. 09:17
No fajno....kto mieczem wojuje.... Konieczny jest remont całej "przyjaźni" i to taki aby ruskim ograniczyć... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE