ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szczecin. EcoGenerator w 2019 r. osiągnął planowaną wydajność
20.01.2020r. 16:31

Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie, czyli EcoGenerator, osiągnął w 2019 r. planowaną wydajność 150 tys. ton. W ubiegłym roku wytworzył on 81,7 tys. MWh energii elektrycznej i 609,2 tys. GJ ciepła.

Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego znajduje się na szczecińskim Ostrowie Grabowskim.

W 2019 r. EcoGenerator osiągnął planowaną wydajność 150 tys. ton i stał się istotnym źródłem energii dla Szczecina - poinformowały w poniedziałek służby prasowe szczecińskiego zakładu.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło pracę w grudniu 2017 r. W pierwszym roku unieszkodliwiło 114,5 tys. ton odpadów komunalnych i wytworzyło blisko 70 tys. MWh energii elektrycznej oraz 190 tys. GJ ciepła. W ub.r. EcoGenerator unieszkodliwił 150 tys. ton odpadów oraz wytworzył 81,7 tys. MWh energii elektrycznej i 609,2 tys. GJ ciepła. Zakład podał, że więcej - zgodnie z decyzją środowiskową - unieszkodliwić nie może.
"Popyt na nasze usługi jest znacznie większy niż możliwości" - podkreśla prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Tomasz Lachowicz. "Mając jeszcze jedną linię, bez problemu przetworzylibyśmy 220 tys. ton" - dodał.

Główne zadanie EcoGeneratora polega na ekologicznym unieszkodliwianiu odpadów komunalnych. Bonusem jest energia elektryczna i cieplna. Energia w nim wytwarzana zaspokaja potrzeby ok. 30 tys. gospodarstw domowych. Część energii elektrycznej jest wykorzystywana przez spalarnię do procesów technologicznych.

Koszt powstania EcoGeneratora to 711 mln zł. Jego właścicielem i operatorem jest miejska spółka Zakład Unieszkodliwiania Odpadów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE