ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PAIH: inwestycje, energetyka i infrastruktura tematami rozmów w Tokio
21.01.2020r. 05:23

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce oraz dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we wtorek w Tokio.

Jak podkreśliła PAIH w komunikacie, rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainauguruje składający wizyt w Japonii premier Mateusz Morawiecki wraz z p.o. prezes PAIH Grażyną Ciurzyńską.

Mateusz Morawiecki ocenił, że stabilne gospodarki, takie jak Japonia czy Polska, dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu radzą sobie nawet w niesprzyjających warunkach. Jak dodał, Polska, jako jeden z największych krajów w UE, może pełnić funkcję hubu technologicznego Europy, co sprzyja lokowaniu inwestycji zagranicznych.

Premier odniósł się również do roli transformacji energetycznej zarówno w Polsce, jak i w Japonii. "Najważniejszym wyzwaniem dla naszych krajów jest znalezienie rozwiązania, które uczyni transformację energetyczną bardziej sprawiedliwą z punktu widzenia globalnego i perspektywy zwykłych ludzi" - mówił, podkreślając jednocześnie, że oba kraje są w znaczącym stopniu uzależnione od importu surowców energetycznych z zagranicy, a wykorzystanie węgla w energetyce nadal odgrywa istotną rolę.
"Misją Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest nie tylko zwiększenie możliwości biznesowych polskich przedsiębiorców za granicą, ale też umocnienie pozycji ekonomicznej naszego kraju na mapie Europy i świata. Ważnym aspektem działań Agencji jest wsparcie rozwoju relacji gospodarczych Polski z jej kluczowymi partnerami międzynarodowymi. PAIH zorganizowała sesje biznesowe dla polskich i japońskich firm, gdyż mogą zapoczątkować nowy rozdział współpracy w trzech perspektywicznych wymiarach: inwestycji bezpośrednich, energetycznym i infrastrukturalnym" - powiedziała, cytowana w komunikacie p.o. prezes PAIH Grażyna Ciurzyńska.

W centrum sesji energetycznej mają znaleźć się elektromobilność, technologie wodorowe i tzw. czystego węgla. "Zaawansowane technologicznie projekty gazyfikacji i czystego węgla rozwijane z sukcesem w Japonii stanowią dla polskich firm model do wykorzystania na rynku lokalnym. Ogromny potencjał, z uwagi na duże zaawansowanie rozwoju i implementacji tych technologii w Japonii, ma współpraca w dziedzinie technologii wodorowych" - wskazała szefowa biura PAIH w Tokio Ewa Małocha.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE