ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szef Naftogazu nie wyklucza powrotu do kupowania gazu bezpośrednio od Gazpromu
21.01.2020r. 06:34

Taka deklaracja padła podczas wywiadu z kanałem telewizyjnym Ukraina 24 - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Najważniejszy aspekt z punktu widzenia Naftogazu (przy zawieraniu nowych kontraktów - przyp. MM) to cena oraz formuła samego kontraktu. Niezależnie od kwestii handlowych, Gazprom w ostatnich sześciu latach nie zaoferował nam uczciwej ceny za swój gaz - powiedział szef Naftogazu Andriej Kobolew w wywiadzie dla Ukraina 24.

Kobolew podkreślił również, że nie ma przeszkód, aby Gazprom uczestniczył w aukcjach przeprowadzanych przez Naftogaz w celu zakupu gazu. Szef ukraińskiego koncernu stwierdził, że jeżeli Gazprom złoży swoją ofertę, i będzie ona konkurencyjna względem pozostałych propozycji, Naftogaz z pewnością ją rozważy. Wskazał on jednak, że w kwestiach zakupu gazu z Rosji wciąż duży wpływ ma polityka, więc ostateczną decyzję w sprawie kupowania od Gazpromu będzie miał rząd.
Szef Gazpromu zdradził, że w negocjacjach tranzytowych z grudnia 2019 roku, ukraińscy negocjatorzy nie mieli mandatu do łączenia kwestii bezpośredniego zakupu gazu z Rosji i umowy o przesyle gazu.

Słowa Andrija Kobolewa są niejako uzupełnieniem do wypowiedzi Dimitrija Kuleby, wicepremiera Ukrainy ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej, który powiedział, że Ukraina nie jest jeszcze gotowa na kupno gazu bezpośrednio od Gazpromu. Jeżeli miałoby dojść do takich zakupów, to jedynie pod europejskimi zasadami prawnymi. Według wicepremiera, należy zadbać o to, aby Rosja nie otrzymała narzędzia służącego do nacisku na Ukrainę, co miało miejsce regularnie w przeszłości.
Ukraina 24 , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE