ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają - wiele czynników zniechęca do zakupów surowców
21.01.2020r. 08:26

Ceny ropy w USA spadają - na rynkach panuje przekonanie, że globalne zapasy surowca są wystarczające, aby zminimalizować skutki spadku dostaw ropy z Libii. Zakupom ropy nie sprzyjają niższe prognozy wzrostu PKB dla globalnej gospodarki w 2020 r. przedstawione przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i obawy o koronawirus, rozprzestrzeniający się w Chinach - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58,12 USD, po zniżce ceny o 0,72 proc.

Ropa Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 64,56 USD za baryłkę, niżej o 0,97 proc.

Znajdujące się na południowym zachodzie Libii pola naftowe El Szarara i El Fil, na których wydobywa się ok. 400 tys. baryłek ropy dziennie, zostały w sobotę opanowane przez oddziały samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej dowodzonej przez generała Chalifę Haftara.

W niedzielę w Berlinie zebrali się czołowi politycy z jedenastu krajów oraz dwaj rywale libijscy - Fajiz as-Saradż, premier uznanego przez ONZ rządu w Trypolisie, oraz gen. Chalifa Haftar, który stoi na czele rządu samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL).

W UE rozważana jest opcja wysłania misji wojskowej do Libii w celu egzekwowania zawieszenia broni w tym kraju.
Na razie ocenia się, że globalne zapasy ropy są wystarczające, aby zminimalizować skutki braków na rynkach paliw libijskiej ropy.

Tymczasem nastroje na rynkach nie sprzyjają zakupom surowców, bo Międzynarodowy Fundusz Walutowy w styczniowym World Economic Outlook obniżył prognozę globalnego wzrostu gospodarczego w 2020 r. do 3,3 proc. z szacowanych poprzednio 3,4 proc.

Do tego chińskie służby medyczne poinformowały we wtorek o śmierci czwartej osoby, zarażonej nowym typem koronawirusa, wywołującego zapalenie płuc. Śmiertelny przypadek miał miejsce w mieście Wuhan, gdzie tuż przed Nowym Rokiem doszło do wybuchu epidemii choroby.

W poniedziałek w USA nie było handlu. Amerykanie świętowali Dzień M.L. Kinga. W piątek ropa WTI na NYMEX zyskała 2 centy, a w całym ub. tygodniu surowiec staniał o 0,9 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE