ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europejski wymiar sprawiedliwości odmroził aktywa Gazpromu w Europie
21.01.2020r. 10:53

Gazprom poinformował w komunikacie o odmrożeniu swoich aktywów w Europie przez europejski wymiar sprawiedliwości - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Zgodnie z potwierdzeniami otrzymanymi przez Gazprom od prawników, w dniu 20 stycznia 2020 roku zamrożone aktywa w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu i Holandii na wniosek Naftogazu na podstawie orzeczenia nr V 2014/129 wydanego przez Arbitraż Sztokholmskiej Izby Handlowej z 28 lutego 2018 roku zostały odmrożone - czytamy w komunikacie rosyjskiego gazowego monopolisty.

Decyzja ta jest efektem porozumienia zawartego pod koniec grudnia ubiegłego roku, w wyniku którego Gazprom zobowiązał się zapłacić zasądzoną przez trybunał arbitrażowy karę na rzecz Naftogazu w wysokości ponad 2,9 mld dolarów.
Ukraiński Naftogaz, który wcześniej bezskutecznie próbował wyegzekwować korzystny dla siebie wyrok, wnosił do lokalnych sądów w wielu krajach wnioski o zamrożenie aktywów Gazpromu. W związku z końcem sporu i spłatą zasądzonej kary przez Gazprom, Naftogaz wycofał swoje żądania egzekucji długu przez sądy, do czego zobowiązał się w nowym porozumieniu o tranzycie gazu przez terytorium Ukrainy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Gazprom , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE