ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MOL ocenia, że fuzja Orlenu z Lotosem może zwiększyć konkurencję
21.01.2020r. 11:16

Grupa MOL ocenia, że fuzja PKN Orlen z Lotosem może zwiększyć konkurencję - poinformował Ferenc Horvath, wiceprezes MOL odpowiedzialny za segment downstream. Nie chciał komentować, czy koncern rozmawia z Orlenem w sprawie ewentualnego przejęcia części stacji w Polsce.

"Ta fuzja na polskim rynku, także ewentualne środki zaradcze w dużej mierze zależą od Komisji Europejskiej. Uważamy, że intencje akcjonariuszy są racjonalne z biznesowego punktu widzenia. Oceniamy, że fuzja może spowodować wzrost konkurencji" - powiedział Horvath na spotkaniu prasowym.

Jak wskazał, wzrost konkurencji zmusza do poprawy efektywności, przyspieszenia procesów i decyzji.

"Z tego punktu widzenia to prawdopodobnie będzie bardzo pozytywne dla uczestników rynku i korzystne dla konsumentów" - powiedział wiceprezes MOL-a.

Nie chciał powiedzieć, czy planowana transakcja będzie miała wpływ na plany MOL-a dotyczące polskiego rynku, ani czy MOL prowadzi jakieś rozmowy z Orlenem w sprawie ewentualnego przejęcia części stacji paliw.
Pod koniec września 2019 r. PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "stop the clock" ("zatrzymania zegara") w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern grupy Lotos. Dzięki temu Orlen zyskał czas na zebranie dodatkowych informacji.

Komisja Europejska ma teoretycznie czas do 22 stycznia 2020 roku na wydanie decyzji w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem. Termin ten zostanie jednak wydłużony o czas, w którym zastosowana będzie procedura "stop the clock".

Horvath pytany o ocenę wejścia PKN Orlen na rynek słowacki, gdzie liderem rynku jest należący do MOL-a Slovnaft, odpowiedział: "W krajach, w których działamy są trzy duże regionalne zintegrowane koncerny paliwowe, jednym z nich jest Orlen. My i klienci korzystają z konkurencji".

Péter Ratatics, wiceprezes MOL-a ds. usług konsumenckich ocenił, że działania Orlenu w segmencie detalicznym są racjonalne, a strategia polskiego koncernu w tym obszarze jest podobna do tej realizowanej przez MOL.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE