ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MOL chce obniżyć ślad węglowy
21.01.2020r. 11:52

Jednym z głównych celów strategicznych grupy MOL jest dekarbonizacja. W tym roku spółka chce przedstawić strategię rozwoju w tym obszarze - poinformował Ferenc Horvath, wiceprezes MOL odpowiedzialny za segment downstream.

"Pracujemy nad wieloma inicjatywami, które miałyby służyć obniżeniu naszego śladu węglowego, dekarbonizacji" - powiedział wiceprezes Horvath na konferencji prasowej.

Dodał, że spółka planuje przygotować w bieżącym roku strategię w tym obszarze.

"Nie możemy zejść do zerowej emisyjności, bo pracujemy z węglowodorami, ale możemy kompensować nasz negatywny wpływ na środowisko" - powiedział.
Jak wyjaśnił Horvath, spółka chce m.in. rozwijać recykling tworzyw polimerowych. Jest bliska decyzji w sprawie budowy biorafinerii w Chorwacji. Chce też poprawiać efektywność energetyczną i rozwijać odnawialne źródła energii.

MOL od 2019 r. rozwija fotowoltaikę, instalując panele słoneczne m.in. w swoich lokalizacjach przemysłowych. Obecnie ma farmy o zainstalowanej mocy ok. 30 MW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE