ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazociąg Goleniów-Lwówek z pozwoleniem na budowę
21.01.2020r. 13:57

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę gazociągu stanowiącego element Baltic Pipe - poinformowały we wtorek służby prasowe wojewody. Chodzi o gazociąg Goleniów - Lwówek na Pomorzu Zachodnim.

Gaz-System może rozpoczynać budowę gazociągu wysokiego ciśnienia Goleniów-Lwówek na terenie województwa zachodniopomorskiego - napisano w komunikacie wojewody. Chodzi o budowę części gazociągu Baltic Pipe na terenie powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego.

"Dzisiejsza decyzja kończy etap uzyskiwania przez inwestora zgód na budowę ponad 83-kilometrowego gazociągu wysokiego ciśnienia" - powiedział cytowany w informacji Hinc. Podkreślił, że "dzięki projektowi Baltic Pipe rozbudowany zostanie polski system przesyłowy, przez który już za dwa lata do Polski będzie mógł popłynąć gaz z Norwegii".

Cały gazociąg o długości 191 kilometrów będzie przebiegał przez trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie. Na Pomorzu Zachodnim będzie zlokalizowany w gminach: Goleniów, Maszewo, Stargard, Dolice, Przelewice i Pełczyce.
Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski powiedział w ubiegłym tygodniu, że w ciągu kilku, kilkunastu tygodni zakończona będzie procedura przetargowa i wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe. Z jego informacji wynika, że budowa rurociągu na dnie Bałtyku rozpocznie się w połowie tego roku.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet. Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m. sześc. surowca z Polski do Danii. Będzie można sprowadzać do Polski gaz ziemny ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Początek budowy zaplanowano na 2020 r., a zakończenie - na 2022 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE