ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Risen Energy ogłasza podłączenie do sieci pierwszej wielkoskalowej naziemnej elektrowni PV z systemem śledzącym w Kazachstanie
21.01.2020r. 16:27

Firma Risen Energy Co., Ltd. ogłosiła niedawno pomyślne podłączenie do sieci elektrowni fotowoltaicznej o mocy 50 MW w Kazachstanie. Jako pierwsza wielkoskalowa naziemna elektrownia z systemem śledzącym podłączona do sieci w Kazachstanie jest kamieniem milowym współpracy między Kazachstanem a Chinami na polu energii odnawialnej.

Budowa rozpoczęła się w połowie 2019 r. i zajęła zaledwie trochę dłużej niż pół roku, po którym to okresie elektrownia w Chulakkurgan w Kazachstanie została podłączona do sieci. Firma Risen Energy zapewniła polikrystaliczne komponenty o mocy 330 W na potrzeby projektu, a także wzniosła nową stację wzmacniającą 110 KV i linię przesyłową 110 KV w celu zapewnienia bezproblemowego działania i realizacji projektu.

Risen Energy to pierwsze chińskie przedsiębiorstwo fotowoltaiczne, które zainwestowało w budowę elektrowni fotowoltaicznej w Kazachstanie. Biorąc pod uwagę wyjątkowe zalety produktów i strategię lokalizacji, firma Risen Energy zainwestowała w wiele elektrowni w kraju i z powodzeniem zdobyła przewagę rynkową i preferencje kapitałowe. Istotne są dwa projekty elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej 40 i 50 MW, które zdobyły wsparcie finansowe Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Dwa projekty stały się silnikiem napędowym międzynarodowej ekspansji firmy.

Od rozpoczęcia chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi firma Risen Energy ciągle rozszerza działalność na rynki zagraniczne. Poza Kazachstanem firma działa także na Ukrainie, w Wietnamie i w innych krajach objętych inicjatywą. Tym samym firma wnosi wkład w międzynarodowe inwestycje, w rozwój elektrowni słonecznych, jednocześnie promując globalną transformację energetyczną i ekologiczny rozwój.
"Pomyślne podłączenie zakładu do sieci wzmocniło naszą reputację na kazachstańskim rynku, a także podniosło naszą konkurencyjność i wpływ na innych rynkach wzdłuż Inicjatywy Pasa i Drogi. Nadal będziemy podejmować innowacyjne działania w zakresie technologii, odkrywać nowe rynki, wzmacniać współpracę z wszystkimi partnerami i zapewniać zaawansowane technologie i produkty fotowoltaiczne na potrzeby coraz większego grona rynków w kraju i za granicą. Jednocześnie będziemy brać udział w modernizacji globalnej struktury energetycznej" - skomentował prezes Risen Energy Xie Jian.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE