ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy odcięli dostawy energii elektrycznej w okolicach Paryża w proteście przeciwko reformie emerytalnej
21.01.2020r. 17:22

Około 35 tys. gospodarstw domowych na południowo-wschodnich obrzeżach aglomeracji Paryża zostało we wtorek odciętych od dostaw energii elektrycznej w rezultacie akcji protestu związku zawodowego CGT przeciwko forsowanej przez rząd Francji reformie emerytalnej.

Związek zawodowy CGT Energie poinformował, że zablokował "stację transformatorowo-rozdzielczą Rungis (...) pogrążając miejscowości Rungis i Orly w ciemności". Według mediów w godzinach 5.30-8.00 dostaw energii pozbawionych było 11 miejscowości, w tym Orly, Rungis, Anthony, Fresnes i Thiais.

Nie kursowało w tym czasie automatyczne metro Orlyval, łączące paryski port lotniczy Orly z siecią regionalnego transportu szynowego RER. Natomiast odprawy i kontrole pasażerów samolotów odbywały się bez zakłóceń. Przestał działać przebiegający przez Orly odcinek linii tramwajowej T7 i wprowadzono tam zastępczą komunikację autobusową.

CGT nie wyklucza kolejnych tego typu akcji protestacyjnych w przyszłości.
Politycy partii rządzącej REM stanowczo potępili akcję CGT Energie, nazywając ją "skandaliczną i nieodpowiedzialną". Przemawiając we wtorek po południu w parlamencie, premier Edouard Philippe określił ją jako "niedopuszczalną".

Wtorkowa akcja nie jest pierwszym tego typu działaniem CGT Energie. W poniedziałek dostawy energii odcięto siedzibie związku zawodowego CFDT, który chce zakończenia strajku i kompromisu w sprawie reformy emerytalnej.

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje w ramach strajku przeciwko reformie. Na piątek zapowiedziano demonstracje w kilku miastach Francji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE